fbpx Zostań dawcą szpiku na UG! Rusza akcja Helpers' Generation | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zostań dawcą szpiku na UG! Rusza akcja Helpers' Generation

Helpers Generation banerDrodzy Studenci! Czy chcieliście kiedyś uratować komuś życie? Możecie się do tego realnie przyczynić, biorąc udział w akcji Helpers’ Generation i rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku. Akcja potrwa od 15 do 21 kwietnia w kilku lokalizacjach na terenie UG.

Zarejestrować się może każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, mieszkająca na stałe w Polsce.

Rejestracja trwa kilka minut i polega na:
  1. Przejściu krótkiego wywiadu medycznego,
  2. Pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka,
  3. Wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi osobowymi.
Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, każdy Dawca otrzymuje mailowo potwierdzenie rejestracji.
Jeśli kiedyś okaże się, że posiadasz takie same cechy tkankowe jak Pacjent chorujący na nowotwór krwi, Fundacja skontaktuje się z Tobą. Po dokładnym przebadaniu Cię, jeśli nie będzie żadnych zdrowotnych przeciwwskazań, możesz zostać Dawcą dla zgodnego Pacjenta.

Materiał pobierany jest wtedy na jeden z dwóch sposobów:
  • Pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej/afereza (metoda stosowana w 90% przypadków)
lub
  • Pobranie szpiku kostnego z talerza kości biodrowej (metoda stosowana w 10% przypadków).
Obserwując wydarzenie dowiesz się, gdzie i w jakich godzinach możesz się zarejestrować oraz co jeszcze przygotowaliśmy w czasie naszej akcji:

Więcej informacji znajdziesz na www.dkms.pl

Jeśli chcesz dodatkowo się zaangażować, zapraszamy do zgłoszenia się w formularzu jako wolontariusz:

Będziesz rejestrować z nami inne osoby, brać udział w organizacji i promocji akcji.
Zachęcamy też do zapraszania znajomych i udostępniania wydarzenia!

Radio MORS jest patronem medialnym akcji.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz