fbpx Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS

Plakat konkursuFilm to sztuka, która przyciąga coraz to liczniejsze grupy młodych odbiorców, wielbicieli, ale także twórców. Zaistnieć na rynku filmowym nie jest łatwo, jednak prawdopodobnie każdy wielki twórca Kina zaczynał swoją karierę od eksperymentalnych projektów i pragnął, aby te projekty zostały docenione.

W celu zaoferowania autorom amatorskich filmów szansy na zaprezentowanie się, powstał Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy.

Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS skierowany jest do twórców ze środowisk uczniowskich i studenckich, z zamiarem wyłonienia najzdolniejszych młodych filmowców i aktorów. Dzięki organizacji takiego przedsięwzięcia promowana jest amatorska kinematografia, a organizatorzy zachęcają do poznania środowiska filmowego, nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie organizując dla nich warsztaty filmowe.

Młodzi twórcy przysyłają prace w 4 kategoriach, tj. film fabularny, reportaż, animacja oraz od tego roku teledysk. Najlepsze spośród amatorskich filmów oceniane są przez wybrane na potrzeby Konkursu jury.

Filmy oceniane są przez specjalistów i znawców kinematografii, uzasadniających swój wybór fachową opinią.

Na laureatów czeka dwudniowy finał oraz cenne nagrody rzeczowe. Pierwszego dnia (11 czerwca) autorzy najlepszych filmów przyjadą do Bydgoszczy, aby mieć możliwość obejrzenia zakwalifikowanych do finału prac oraz wysłuchania komentarzy jurorów ich dotyczących. Drugiego dnia (12 czerwca) odbędą się warsztaty filmowe i aktorskie, które pozwolą finalistom poszerzyć swoją wiedzę oraz zintegrować się z innymi uczestnikami. Całość podsumowuje Gala Finałowa, podczas której poznamy werdykt jury i obejrzymy nagrodzone produkcje.

W poprzedniej edycji do konkursu przystąpiło 138 filmów na bardzo wysokim poziomie. W tym roku zgłoszenia są przyjmowane do 15 maja.

Aktualności o konkursie można śledzić na stronach: http://klaps.bydgoszcz.eu/ oraz https://www.facebook.com/kfaKLAPS.

środa, 8 kwietnia 2015 roku, 13:06