fbpx Letnie Praktyki Badawcze | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Letnie Praktyki Badawcze

Linijka, pióro i kalkulator Fot. FreeimagesIle wspólnego ma modelowanie przyszłości i efekt motyla z wróżeniem z fusów? Czy prognozowanie pogody i prognozowanie wyników wojny opiera się na tym samym założeniu? I czy twórcy SIMSów korzystali z osiągnięć współczesnej matematyki – między innymi o tym usłyszycie w rozmowie z Gościem Radia MORS.

Wszystko przy okazji przedstawiania oferty – specjalnie dla najzdolniejszych i najambitniejszych z Was – Letnich Praktyk Badawczych, o które Izabela Kot pytała Piotra Brodę, byłego uczestnika i współorganizatora tego szczególnego przedsięwzięcia.

Praktyki skierowane są do najlepszych studentów i doktorantów wszystkich kierunków studiów. Ich ideą jest zgromadzenie osób o różnych doświadczeniach tak, aby uzupełniały się w myśleniu i – korzystając z matematycznego sposobu myślenia rozwiązywały rzeczywiste problemy.

Więcej informacji o Letnich Praktykach Badawczych znajdziecie na stronie http://www.maths.com.pl/?q=praktyki.

czwartek, 16 kwietnia 2015 roku, 16:33