fbpx MORSonalia, czyli trójmiejskie juwenalia w pigułce | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

MORSonalia, czyli trójmiejskie juwenalia w pigułce

Plakat MedykaliówZa nami pierwsze juwenaliowe imprezy. Afera 2015, czyli juwenalia Akademii Sztuk Pięknych przeszły już do historii, ale nie martwcie się, mamy dobre wieści - przed nami porcja świeżych juwenaliowych Aktualności, czyli MORSonalia. Jak, gdzie, kiedy i za ile będziemy świętować my studenci w tym tygodniu?

W tym tygodniu czekają nas juwenalia dwóch trójmiejskich uczelni – GUMedu i Akademii Morskiej. Zaczynamy Medykaliami. Od poniedziałku, 11 maja do niedzieli świętować będziemy w lekarskim stylu. A jakie atrakcje na nas czekają z tej okazji?

Od poniedziałku do środy zapraszamy do akcji Dębowa 2.0. W każdy z tych trzech dni, od godziny 19 chillujemy przy grillu na kampusie GuMedu.

Środa to Familiada, w której zmierzą się studenci i wykładowcy. Podczas Familiady przekazany zostanie klucz do uczelni. I będzie to oficjalne rozpoczęcie Medykaliów.

W czwartek czekają nas Wielkie Igrzyska Medyczne, M-Quiz w Medyku, a także Latino Party połączone z kursem tańca.

Piątek to kolejne trzy atrakcje – kultowy już Wyścig Szpitalnych Łóżek na Długim Targu, a także, prowadzony równolegle z wyścigiem Biały Dzień, podczas którego będzie można wykonać podstawowe badania, skonsultować wynik z lekarzem i otrzymać poradę dietetyka. Start 15 maja o godzinie 12.00.

Kolejna piątkowa akcja to Szczytowanie na GUMedzie, czyli bieg z przeszkodami na najwyższe pietro Collegium BioMedicum. Start biegu o godzienie 16.00. Jeśli chcecie wystartować w biegu i sprawdzić w jakim czasie jesteście w stanie szczytować, zapiszcie się koniecznie wysyłając maila na adres: medykalia15@gmail.com w temacie wpisując "Szczytowanie na GUMedzie", a w treści swoje imię i nazwisko. A po biegu będziecie mogli się odstresować podczas White Fartuch Party w klubie Medyku już od 20.00.

Ostatni, sobotni dzień medykaliów zaczynamy studenckim śniadaniem od 10.00 na Kampusie GUMedu. Kolejnym punktem świętowania jest koncert główny. W tym roku na medykaliowej scenie wystąpią: The Sunlit Earth, Popsycze, Gooral i Łąki Łan. A poza tym na terenie Strefa gastro, Strefa chillu i Strefa foodtruckowa. Wstęp na teren imprezy od 16.30, oczywiście za free. Po koncercie głównym czeka na nas jeszcze After Party w klubie Medyk. A w niedzielę odpoczynek po całym tygodniu świętowania...

Po więcej szczegółów odsyłamy tutaj: https://www.facebook.com/events/869132759795467/

A to jeszcze nie koniec juwenaliowych atrakcji na ten tydzień, bo przed nami jeszcze Gdyński Festiwal Kultury Studenckiej, czyli Delfinalia.

W ramach Delfinaliów 2015 czekają takie atrakcje jak: Delfinaliowy Bowling o Puchar Dziekana Wydziału Elektrycznego AMG, Karaoke, VolleyBall, II Mistrzostwa Polski Północnej we Flanki, Skok na Bungee, Delfinaliowy Paintball o Puchar Rektora AMW oraz Festiwal Foodtrucków.

Chyba jednak szyscy czekają najbardziej na delfinaliowe koncerty, które co roku cieszą się dużą popularnością. Tym razem piątek spędzamy pod hasłem hip hopu, a sobotę w stylu reggae.

W piątek, 15 maja, na kampusie Akademii Morskiej w Gdyni wystapią: Buka, Rasmentalism, Te-Tris, Ten Typ Mes i Pokahontaz. A w sobotę, 16 maja, zapraszamy na koncerty takich wykonawców jak: Maleo Reggae Rockers, Junior Stress, Trzeci Wymiar, Indios Bravos i Bracia Figo Fagot.

Jeśli chcecie być na bieżąco z rozkładem godzinowym koncertów odsyłamy tutaj: https://www.facebook.com/events/323101974552516/

W tym tygodniu to już wszystkie z juwenaliowych atrakcji, żeyczymy miłego imprezowania i do zobaczenia na koncertach.

Zapraszamy do słuchania dźwiękowej wersji MORSonaliów, bo tam czeka na Was także konkurs, w którym do wygrania karty BeActive.

Ada Enerlich i Mikołaj Piłat

poniedziałek, 11 maja 2015 roku, 15:27