fbpx Studencka Rosja | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Studencka Rosja

Studenci uczestniczący w programie o Rosji15 maja na antenie Radia MORS mieliśmy okazję posłuchać specjalnej audycji poświęconej Rosji, którą przygotowali studenci II roku filologii rosyjskiej z Uniwersytetu Gdańskiego: Aleksandra Królikowska, Dagmara Bartnikowska, Dominika Michalak, Izabela Kuc, Jakub Wilczek, Joanna Łaszcz, Karol Szajewski, Magdalena Golnau, Marta Michta, Tatiana Sinitcyna oraz Zuzanna Łachańska. Oprócz nich udział wzięli dziennikarze Radia MORS: Katarzyna Polita oraz Mateusz Dobrzyniewski – także studenci z Uniwersytetu Gdańskiego.

Audycja została przygotowana w związku z 70-leciem zakończenia II wojny światowej oraz obchodami tej rocznicy odbywającymi się w Moskwie w ramach Dnia Zwycięstwa - corocznego rosyjskiego święta upamiętniającego zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami.

Jednak nie kwestie polityczne były tematem rozmów, a spojrzenie na stosunki polsko-rosyjskie ze studenckiego punktu widzenia. Jesteście ciekawi, co z tego wynikło? Posłuchajcie sami!

Audycja w załączniku.

Audio icon Studencka Rosja46.31 MB