fbpx Trzeba się bić o wolność gospodarczą | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Trzeba się bić o wolność gospodarczą

Prof. Leszek BalcerowiczZwiązek pomiędzy wyborami dokonywanymi przy urnie, a sytuacją gospodarczą kraju starał się ukazać doktor honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego Leszek Balcerowicz, w wykładzie wygłoszonym na Wydziale Ekonomicznym naszej uczelni.

Polityk oszust, który obiecuje przed wyborami wszystko co tylko sobie wyborcy zamarzą oraz polityk ideowy antykapitalista to dwa typy polityków, które Leszek Balcerowicz wskazywał jako wyjątkowo niebezpieczne dla rozwoju gospodarczego. Mówił, że jeżeli społeczeństwo uwierzy któremuś z nich i zagłosuje na niego, kończy się to bardzo źle dla tego społeczeństwa. Jako przykład podawał Grecję, a z państw w których doszli oni w sposób niedemokratyczny do władzy Związek Radziecki, Kambodżę i Chiny.

Wskazywał, że należy wybierać tych, którzy prezentują realne plany reform likwidujących bariery dla rozwoju gospodarczego. A reformy są według Leszka Balcerowicza Polsce teraz niezbędne. Wezwanie do aktywności we wdrażaniu reform wolnorynkowych w powiązaniu z tytułem książki podpisywanej przez ekonomistę po wykładzie „Trzeba się bić” pociągnęło oczywiście za sobą pytania o powstanie nowej prorynkowej partii.

Co odpowiedział były wicepremier, prezes NBP i minister finansów dowiecie się w „Indeksie Gospodarczym”. Emisje: 18 maja g. 17.05, 19 maja g. 7.00, 21 maja g. 11.05 i 22 maja g. 10.05.

poniedziałek, 18 maja 2015 roku, 15:19