fbpx Krajoznawstwo i turystyka historyczna- połączenie humanistyki i zarządzania | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Krajoznawstwo i turystyka historyczna- połączenie humanistyki i zarządzania

Turystka w Wenecji Fot. FreeimagesTrwa rekrutacja na unikatowy w skali kraju kierunek – „Krajoznawstwo i turystyka historyczna”. W programie krajoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego połączono wiedzę historyczną, kulturoznawczą, geograficzną, prawną oraz elementy zarządzania. Studenci mają zajęcia z praktykami i jak podkreśla dr Iwona Janicka, opiekun kierunku znajdują pracę w Polsce i za granicą już w czasie studiów. Są też przygotowani do samodzielnego prowadzenia działalności turystycznej. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu w Radiu MORS.

- W 2010 roku otworzyliśmy I stopień studiów czyli studia licencjackie, ale od 2014 roku prowadzimy również II stopień czyli studia magisterskie – mówi dr Iwona Janicka. - Jeżeli chodzi o ofertę kierunku na I stopniu to jest ona skierowana do wszystkich abiturientów szkół średnich, ale również absolwentów innych kierunków zainteresowanych związaniem swojej przyszłości zawodowej z pracą w sektorze turystycznym. W tej chwili obserwujemy, że na II stopień często przychodzą do nas studenci np. z WNS, kierunków filologicznych i innych humanistycznych. Program II stopnia jest skomponowany tak, że nawet jeśli ktoś nie studiował wcześniej na I stopniu tego kierunku, z pewnością da sobie radę i nie będzie odczuwał deficytu wiedzy z tego powodu. Zakładamy, że studenci na ten stopień przychodzą już z zasobem pewnej wiedzy z innych kierunków, którą możemy dopełnić.

Studia licencjackie wyposażają studentów w wiedzę teoretyczną oraz dzięki praktykom zawodowym pewne umiejętności niezbędne do pracy w biurach podróży, jako przewodnicy, animatorzy kultury, rezydenci, mogą pracować w urzędach prowadzących działalność promocyjną. Z kolei w czasie studiów magisterskich, oprócz tego otrzymają narzędzia i umiejętności pozwalające nie tylko pracować w instytucjach związanych z turystyką, ale przede wszystkim je tworzyć. Innymi słowy zostaną przygotowani do zakładania własnych firm i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Wszystkich zainteresowanych tym kierunkiem studiów zachęcamy do wysłuchania wywiadu z dr Iwoną Janicką. Emisja: poniedziałek o godzinie 8.00, środa o godzinie 10.00, czwartek o godzinie 11.00.

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia

Rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia

Rekrutacja na studia niestacjonarne - zaoczne I stopnia

Fot. Freeimages