fbpx Międzynarodowe doświadczenia w potwierdzaniu efektów uczenia się | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Międzynarodowe doświadczenia w potwierdzaniu efektów uczenia się

Księgarnia Fot. Freeimages4 września na Wydziale Nauk Społecznych zaplanowana jest Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Rola potwierdzania uprzednich efektów uczenia się w szkolnictwie wyższym w Polsce, Wielkiej Brytanii i Portugalii.

Znowelizowana ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym stwarza szereg wyzwań w odniesieniu  do potwierdzania przez polskie uczelnie efektów uczenia  się poza edukacją formalną. W tej perspektywie podczas  konferencji dyskutowane będą uczelniane rozwiązania funkcjonujące w uniwersytetach: Warwick (Wielka Brytania) i Algarve (Portugalia). Stanowią one przedmiot badawczych analiz, realizowanych w ramach projektu Promocja uczenia się przez całe życie w szkołach wyższych przez wdrożenie innowacyjnych praktyk w zakresie uznawalności efektów uczenia się uzyskanych poza edukacją formalną (EDUPRO), finansowanego w latach 2014-2016 z programu ERASMUS+.

Dyskusja toczyć się będzie w świetle bogatych w tym zakresie doświadczeń szkolnictwa wyższego Wielkiej Brytanii i Portugalii, a także polskich uczelni pioniersko praktykujących potwierdzanie osiągnięć spoza uczelni i wypracowujących interesujące rozwiązania w tym zakresie.

W związku z tym Organizatorzy zapraszają przedstawicieli polskich uczelni do dzielenia się podczas konferencji doświadczeniami dotyczącymi osiągania statusu uczelni uczącej przez całe życie, w szczególności potwierdzania efektów uprzedniego uczenia się.

Uczestnikami konferencji będą: przedstawiciele władz uczelni, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracji uczelni i inne osoby zainteresowane sprawami dotyczącymi idei uczenia się przez całe życia podejmowanej przez polskie szkolnictwo wyższe, w szczególności rozwojem systemów potwierdzania przez uczelnie osiągnięć zdobytych poza edukacją formalną.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu nt. konferencji z prof. dr hab. Marią Mendel z Wydziału Nauk Społecznych UG. Wywiad wyemitowany zostanie w środę o godz. 10.00, czwartek o godz. 11.00 i poniedziałek o godz. 8.00.

Program konferencji.

Fot. Freeimages