fbpx Radio MORS na Gdańsk Business Week | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Radio MORS na Gdańsk Business Week

Uczestnicy GBW 2015Około setki nastolatków z aglomeracji gdańskiej uczy się biznesu podczas Gdańsk Business Week. Do piątku młodzi ludzie tworzą teoretyczne firmy, którymi zarządzają, dbają o proces produkcji, rekrutację, rozwój, marketing.

Dla jednych jest to świetna zabawa podczas wakacji w mieście, dla innych okazja do poważnego podszlifowania umiejętności językowych, czy też przygotowanie do podjęcia studiów ekonomicznych czy też z zakresu zarządzania.

Program jest realizowany przez Inkubator Starter, Miasto Gdańsk i Washington Business Week według modelu nauki przedsiębiorczości na licencji amerykańskiej organizacji Foundation for Private Enterprise Education. Za oceanem podobne szkolenia liczą sobie już niemal 40 lat. Jak podkreślają organizatorzy w Polsce kolejne edycje Gdańsk Business Week nie narzekały na brak chętnych.

Uczestników Gdańsk Busines Week odwiedziliśmy z mikrofonem podczas jednego z konkursowych dni, rozmawialiśmy w opiekunami grup i z samymi uczestnikami. O zadaniach stojących przed nastolatkami o ich wrażeniach z pierwszej części  tygodnia z biznesem można dowiedzieć się na naszej antenie.

Emisja: poniedziałek o godzinie 12.00, środa o godzinie 12.00, piątek o godzinie 8.00.

Krzysztof Klinkosz

piątek, 24 lipca 2015 roku, 10:23