fbpx Laureat Nagrody Nobla na Uniwersytecie Gdańskim | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Laureat Nagrody Nobla na Uniwersytecie Gdańskim

Baner KonferencjiWykład inauguracyjny podczas zbliżającej się międzynarodowej konferencji naukowej "7th New England Biolabs Meeting on DNA Restricton and Modification" (NEB Meeting) wygłosi laureat nagrody Nobla – Sir Richard Roberts. Konferencja zaplanowana jest na 24-28 sierpnia 2015 r. w Gdańsku, w auli budynku Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, ul. Kładki 24.

NEB Meeting jest konferencją cykliczną, odbywającą się od 1988 r. co 5-6 lat w różnych krajach, pod patronatem New England Biolabs - światowego lidera w dziedzinie projektowania i wdrażania molekularnych narzędzi mających zastosowanie w nowoczesnych laboratoriach naukowych zajmujących się biotechnologią.

W konferencji zapowiedziało uczestnictwo ponad 100 naukowców i studentów z całego świata (m.in. z USA, Japonii, Chin, Indii, Niemiec, Wlk. Brytanii, Izraela, Litwy, Francji, Rosji), którzy przez 5 dni będą prezentować wyniki swojej pracy naukowej.

Tematyka badawcza obejmuje szeroki zakres nauk związanych z: biologią molekularną procesów restrykcji i modyfikacji kwasów nukleinowych; biochemią enzymów, które biorą udział w tych procesach i mają szerokie zastosowanie w nowoczesnej biotechnologii; projektowaniem nowoczesnych technologii molekularnych oraz epigenetyką.

Organizatorami konferencji są: Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego

Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego jest dr hab. Iwona Mruk z Katedry Mikrobiologii Wydziału Biologii UG.

Więcej informacji na stronie konferencji: www.nebmeetinggdansk2015.pl

czwartek, 23 lipca 2015 roku, 12:06