fbpx Podsumowanie Gdańsk Business Week | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Podsumowanie Gdańsk Business Week

Podsumowanie Gdańsk Business WeekMiniony tydzień dla około setki nastolatków z aglomeracji gdańskiej stał pod znakiem nauki podstaw ekonomii i zarządzania. W Gdański Liceum Autonomicznym już po raz piąty zorganizowano Gdańsk Business Week.

Efektem działalności firm założonych wirtualnie przez młodzież były: ładowarka do telefonu na energię słoneczną, aplikacja dopasowująca ubrania do warunków pogodowych, specjalne okulary do snu czy lek, który zmniejsza wpływ alkoholu na człowieka.

Program był realizowany przez Inkubator Starter, Miasto Gdańsk i Washington Business Week według modelu nauki przedsiębiorczości na licencji amerykańskiej organizacji Foundation for Private Enterprise Education. Za oceanem podobne szkolenia liczą sobie już niemal 40 lat.

Radio MORS towarzyszyło zmaganiom młodych ludzi wkraczających w świat biznesu przez cały czas trwania projektu, czas więc na podsumowania. Tegoroczną edycję specjalnie dla naszej rozgłośni podsumowuje Małgorzata Jasnoch, prezes Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter. O swoich wrażeniach mówią też członkowie wyróżnionych drużyn.

Emisja: czwartek o godzinie 11.20, piątek o godzinie 8.30 i 12.30
Podsumowanie Gdańsk Business Week