fbpx Zjazd z okazji 70-lecia ekonomii w Sopocie | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zjazd z okazji 70-lecia ekonomii w Sopocie

Medal z okazji 60-lecia stowarzyszeniaStowarzyszenia Absolwentów Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej i Wydziałów Ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego prowadzi przygotowania do zaplanowanego w przyszłym roku z okazji 70-lecia WSHM zjazdu absolwentów. Przygotowania są prowadzone we współpracy z władzami wydziałów ekonomicznego i zarządzania UG oraz studenckimi kołami naukowymi.

W III dekadzie października odbędzie się kolejne spotkanie Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów z opiekunami kół naukowych działających na Wydziałach Ekonomicznym i Zarządzania w sprawie uzgodnienia szczegółów wzajemnej współpracy w przygotowaniu Zjazdu oraz włączenia się studentów w projekty realizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów.

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami koła naukowe włączą się w opracowanie materiałów zebranych przez Stowarzyszenie w ramach swojej działalności. Powinno stanowić to impuls do nawiązania stałych kontaktów Stowarzyszenia Absolwentów z pracownikami UG i aktywem studenckim. Ponadto w czasie zjazdu, planowanego na czerwiec 2016 roku, zorganizowane zostaną Warsztaty Kół Naukowych, które staną się doskonałą okazją do prezentacji dorobku i możliwości kooperacji z przedsiębiorcami.

Koła Naukowe zadbają o udział w warsztatach swoich absolwentów, tzn. byłych członków Kół i Prezesów, założycieli funkcjonujących w biznesie, mogących stanowić żywy dowód na możliwość osiągnięcia sukcesu dzięki ukończeniu studiów na UG w Sopocie.

Po części oficjalnej planowana jest dyskusja panelowa na temat: „Czego studenci, którzy za chwilę będą absolwentami oczekują od Stowarzyszenia Absolwentów”. Panelistami będą przedstawiciele Samorządu Studenckiego, Kół Naukowych oraz pracowników naukowych/opiekunów Kół Naukowych.

- Mamy nadzieję, że Panel stanie się doskonałą okazją do wypracowania takiej koncepcji funkcjonowania Stowarzyszenia Absolwentów, która spotka się z dużym zainteresowaniem obecnych absolwentów oraz da możliwość dla wymiany wzajemnych doświadczeń – stwierdza Romuald Meyer prezes Zarządu Stowarzyszenia.

środa, 26 sierpnia 2015 roku, 14:21