fbpx Festiwal kodowania dla dzieci i dorosłych w Starterze | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Festiwal kodowania dla dzieci i dorosłych w Starterze

Baner CodeWeek in StarterKilkanaście bezpłatnych szkoleń, warsztatów, ścieżek tematycznych i spotkań z przedstawicielami branży informatycznej i nowych technologii czeka na uczestników CodeWeek in STARTER – szeregu październikowych wydarzeń odbywających się Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER w ramach europejskiej inicjatywy promującej naukę kodowania. To szansa dla osób poszukujących sposobu na zdobycie nowych kompetencji zawodowych i przebranżowienie się.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Marcinem Młyńskim, startup events w Inkubatorze STARTER organizatorem CodeWeek in STARTER. Emisja: środa o 10.00, czwartek o 11.00 i poniedziałek o 8.00.

Za pośrednictwem strony codeweek.inkubatorstarter.pl trwają zapisy do CodeWeek in STARTER – cyklu wydarzeń skierowanych zarówno do dorosłych, jak i dzieci i młodzieży, mających na celu naukę podstaw programowania.

Tydzień spotkań, które rozpoczną się w sobotę, 10 października, zapoczątkują warsztaty konstruowania i niedzielny Scratch dla dzieci i rodziców. Nie zabraknie ciekawych gości i inspirujących prelekcji, które będą miały miejsce podczas poniedziałkowego śniadania z biznesem na Creative Morning. We wtorek na uczestników wydarzenia czeka konferencja m.in. na temat Internet of Things (IoT) – jednego z najważniejszych trendów ostatnich lat. Przez kolejne dwa dni, w środę i czwartek, odbędą się warsztaty wprowadzające do weekendowego hackathonu z czterema równolegle prowadzonymi ścieżkami tematycznymi. Hack3city, o którym mowa, zakończy też europejskie święto kodowania w STARTERZE. Podczas dwudniowego maratonu miłośnicy nowych technologii połączeni w niewielkie zespoły będą pracować nad zadaniami, budować prototypy i programy o biznesowym zastosowaniu.

DATA

WYDARZENIE

OPIS

CODEWEEK IN STARTER

10 października,

11.00-16.00

Lo Fi Robot

Warsztaty robotyki, konstruowania i kodowania dla młodzieży w wieku 13-15 lat (gimnazjum)

10 października,

Greenfoot Java

Warsztaty kodowania dla młodzieży w wieku 13-15 lat (gimnazjum)

11.00-13:00

Scratch

Mistrzowie Kodowania tylko dla dziewczyn – warsztaty programowania dla dziewczynek (IV – VI klasa szkoły podstawowej)

11 października,

14.00 – 16:00

Scratch

Mistrzowie Kodowania dla rodziców – warsztaty dla rodziców z praktycznego wykorzystania programu Scratch do wspólnej nauki z dziećmi.

Poniedziałek,

12 października,

Creative Morning

Creative Morning to inspirujące, cykliczne śniadanie biznesowe z ciekawymi prelekcjami, tym razem o tematyce IT.

Wtorek,

13 października, 17.00–19.00

Konferencja

„Trendy w I(o)T”

Głównym tematem konferencji będzie Internet of Things, jeden z najpopularniejszych trendów w historii informatyki. Odnosi się do przedmiotów, które są wyposażone w czujniki umożliwiające pozyskiwanie danych i komunikują się ze sobą nawzajem oraz z internetem. Konferencja będzie stanowić wstęp do Hack3city poświęconego w głównej mierze IoT. Wśród gości m.in.: przedstawiciele IBM Poland.

Środa,

14 października,

Warsztaty przygotowujące do Hack3city

Tego dnia do swoich ścieżek będą wprowadzały firmy: Microsoft (zadaniem będzie stworzenie serwisu internetowego z użyciem „chmury”) oraz Neoteric (uczestnicy warsztatów będą tworzyć rozwiązania oparte o NFC, czyli specjalne naklejki na telefon, które pomagają zautomatyzować działanie urządzenia i zaprojektować go do wykonywania określonych czynności).

Czwartek,

15 października, 17.00–20.00

Warsztaty przygotowujące do Hack3city

Czwartek będzie poświęcony ścieżkom Everytap (na warsztatach tworzone będą rozwiązania oparte o iBeacony) oraz Fre3make (tworzenie inteligentnych rozwiązań wykorzystujących urządzenia Banana PRO).

Piątek,

16 października,

od godz. 18:00

Oficjalne rozpoczęcie 48-godzinnego maratonu programowania Hack3city

17 października,

od godz. 9:00

Hack3city

Praca własna nad projektami, połączona z sesjami mentorskimi

18 października,

do godz. 21:00

Hack3city

Dalsza praca nad projektami, które będą prezentowane o godz. 16.00. Po nich nastąpi ocena teamów oraz wręczenie nagród.

– STARTER ponownie angażuje się w jedno z największych międzynarodowych przedsięwzięć łączących ludzi we wspólnej inicjatywie nauki nowych technologii. CodeWeek to szansa, by spróbować swych sił w zupełnie nowych obszarach, pozyskać cenną wiedzę, poznać ciekawe osoby i znanych ekspertów oraz zdobyć kwalifikacje, o które upomina się rynek pracy. Wystarczy zapisać się na wydarzenie – mówi Marcin Młyński z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Chęć udziału w CodeWeek in STARTER może zgłosić każdy, bez względu na stopień zaawansowania swoich umiejętności programistycznych. Uczestnictwo jest bezpłatne, jednak z uwagi na spore zainteresowanie, w przypadku Hack3city, wymagana jest kaucja zwrotna w wysokości 50 zł. Szczegóły i zapisy na stronie: www.codeweek.inkubatorstarter.pl.

Alicja Woźniak

wtorek, 6 października 2015 roku, 11:05