fbpx Oksfordzkie starcie studentów zarządzania i ekonomii | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Oksfordzkie starcie studentów zarządzania i ekonomii

Plakat debatyStudenci Wydziału Zarządzania i Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego rozpoczęli nowy rok akademicki od debaty oksfordzkiej. Zespoły reprezentujące wydziały spierały się czy należy pomagać osobom, które wzięły kredyty denominowane we frankach szwajcarskich czy nie pomagać. Głosowanie wśród publiczności wskazały, że bardziej przekonywująca była ekipa Wydziału Zarządzania, chociaż ekipa Wydziału Ekonomicznego broniła tezy, którą popierała większość obecnych.

Debata oksfordzka, to debata, która jest prowadzona według ściśle określonych reguł. Jedną z nich jest to, że zespoły dopiero przed samą debatą losują czy są za czy przeciw tezie sformułowanej w tytule debaty. Oba zespoły muszą więc przygotować argumenty za i przeciw. W starciu sopockich wydziałów UG, studenci zarządzania wylosowali popieranie pomocy dla frankowiczów, a ekonomii jej negowanie. Przed debatą sprawdzono przekonania publiczności, w której dominowali przeciwnicy pomocy. W głosowaniu na koniec debaty okazało się, że liczba przeciwników zmalała, a zwolenników zwiększyła się. Oznaczało to zwycięstwo zespołu zarządzania.

Debata oksfordzka ma też marszałka, którą to godność zgodził się przyjąć absolwent Wydziału Ekonomicznego UG, były premier i prezes Banku Pekao SA Jan Krzysztof Bielecki. Natomiast w radzie mędrców debaty zasiadali: prof. Dariusz Filar, wykładowca naszej uczelni i były członek Rady Polityki Pieniężnej, dr Mirosław Gronicki, absolwent UG i były minister finansów i dr Maciej Grabowski, minister środowiska.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty w Radiu MORS. Emisja we wtorek o godzinie 9.00, w czwartek o godzinie 9.00 i w piątek o godzinie 12.00.

poniedziałek, 5 października 2015 roku, 16:46