fbpx WAMPIRIADA - bo każda kropla jest ważna | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

WAMPIRIADA - bo każda kropla jest ważna

Plakat WampiriadyWampiriada, czyli „studenckie honorowe krwiodawstwo” to główny cykliczny projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów, odbywający się dwa razy do roku: jesienią i wiosną. Rok rocznie odbywa się przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

NZS wychodzi studentom naprzeciw, stwarzając możliwość oddania krwi nie wychodząc poza uczelniane mury. Celem priorytetowym akcji Wampiriada jest zebranie jak największej ilości krwi, w myśl naszego motta „Oddaj krew – podaruj uśmiech”.

Jesienna edycja odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim w dniach 3-6 listopada 2015r. Podczas tych 4 dni będziemy na 4 wydziałach, na których studenci będą mogli oddać krew. Poprzez organizację kolejnej edycji projektu, chcemy rozpowszechnić ideę regularnego oddawania krwi oraz kształtować prospołeczne postawy wśród młodzieży akademickiej, jak i całego społeczeństwa.

Poprzednia edycja okazała się wielkim sukcesem, ponieważ z ponad 300 chętnych aż 235 osób oddało krew. Swoją pracą pragniemy zaangażować jak najwięcej młodych ludzi oraz instytucji publicznych w promocję honorowego krwiodawstwa.

Plakat Wampiriady
wtorek, 3 listopada 2015 roku, 13:15