fbpx Sopockie Warsztaty Logistyczne | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Sopockie Warsztaty Logistyczne

Kontenerowiec wypływający z portu Fot. FreeimagesDruga edycja Sopockich Warsztatów Logistycznych dobiegła końca. Dzięki tematycznemu zróżnicowaniu i ogromnej wiedzy prelegentów, uczestnicy warsztatów poznali wiele zagadnień i ciekawostek związanych z logistyką. Sopockie spotkanie było także okazją do wymiany poglądów między studentami z całej Polski i świetnej zabawy na logistycznej imprezie.

19-20 listopada br. odbyła się już druga edycja Sopockich Warsztatów Logistycznych zorganizowanych przez Naukowe Koło Logistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Pierwszego dnia odbyły się warsztaty prowadzone przez przedstawicieli takich firm jak: PKN EPAL, Logintrans, FLEX, GLS, Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań. Warsztaty prowadziła również Iwona Wasielewska – Marszałkowska, specjalistka z obszaru spedycji. Po warsztatach obyła się prezentacja publikacji naukowych uczestników warsztatów. Konkurs referatów wygrała przedstawicielka Studenckiego Koła Naukowego Logistyki i Innowacji LOGIN z Uniwersytetu Łódzkiego, która wygrała nagrodę ufundowaną przez firmę PKN EPAL.

Drugiego dnia uczestnicy odwiedzili firmę transportowo – spedycyjną PKS Gdańsk – Oliwa, terminal kontenerowy DCT, fabrykę firmy FLEX oraz zakłady farmaceutyczne Polpharma. Podczas wizyt studyjnych studenci mogli poznać specyfikę funkcjonowania firm transportowo – spedycyjnych, produkcyjnych i terminali kontenerowych oraz pogłębić swoją wiedzę z zakresu logistyki.

W warsztatach wzięli udział studenci z Naukowego Koła Logistyki z Politechniki Poznańskiej, Koła Naukowego Studentów Logistyki z Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Koła Naukowego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Śląskiej, Politechniki Łódzkiej, Studenckiego Koła Naukowego Logistyki i Innowacji LOGIN z Uniwersytetu Łódzkiego, przedstawiciele Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Morskiej w Gdyni. Na konferencji nie mogło również zabraknąć organizatorów przedsięwzięcia - Naukowego Koła Logistyki oraz studentów Uniwersytetu Gdańskiego. Słuchaczami byli też przedstawiciele firm.

II Sopockie Warsztaty Logistyczne odbyły się pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, Dziekana Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz trzech prezydentów miast: Gdańska, Gdyni i Sopotu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły liczne czasopisma branżowe z sektora TSL oraz radio studenckie MORS.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom SWL za przybycie i mamy nadzieję na kontynuację Warsztatów w przyszłości. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w kolejnych edycjach wydarzenia.

Do zobaczenia za rok!

Fot. Freeimages