fbpx Matematyczne Andrzejki | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Matematyczne Andrzejki

Liczydło Fot. FreeimagesMatematyczne Andrzejki, Statyczny Tor Przeszkód, konkursy, wykłady popularno-naukowe, Kawiarnia Szkocka i rozwiązywanie matematycznych problemów połączone z zabawą, a także interaktywna matematyczna wystawa to atrakcje spotkania na Uniwersytecie Gdańskim z okazji Roku Matematyki na Pomorzu. Wydarzenie połączone z Dniami Otwartymi Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG jest skierowane do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa.

Czas: 26 listopada 2015, początek o godz. 9:30

Miejsce: Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie, ul. Wita Stwosza 57

Organizator: Instytut Matematyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego

Wydarzenia promujące matematykę na Uniwersytecie Gdański przygotowane z okazji Roku Matematyki na Pomorzu rozpoczną się wykładem inauguracyjnym dra Zdzisława Pogody pt.: „Ucieczka do nieskończoności, czyli o pewnym sposobie dowodzenia twierdzeń”. Później będzie można wysłuchać jeszcze dwóch wykładów o tematyce popularnonaukowej oraz wziąć udział w warsztatach dotyczących m.in. ciekawych problemów matematycznych z zakresu szkoły średniej. W ramach imprezy odbędą się także prezentacje na temat studiowania na różnych specjalnościach matematycznych oraz różnic między nauką w szkole a studiowaniem, a także interaktywna wystawa połączona z konkursem na temat studiowania matematyki na Uniwersytecie Gdańskim. W ramach wydarzenia jedną z atrakcji będzie Statyczny Tor Przeszkód, łączący zabawę z pewnym wysiłkiem intelektualnym oraz Kawiarnia Szkocka, czyli stawianie i rozwiązywanie problemów w równie nieformalnym otoczeniu, jak to czynili w okresie międzywojennym matematycy słynnej Lwowskiej Szkoły Matematycznej. Matematyczne Andrzejki, połączone z zabawnym konkursem sprawdzającym predyspozycje w dziedzinie królowej nauk zakończą całe spotkanie.

Szczegółowe informacje i harmonogram wydarzenia można znaleźć na stronie:

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego