fbpx Akademia Pana Technika powraca do Gdyni | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Akademia Pana Technika powraca do Gdyni

Dziecko przez komputeremOd 4 do 28 lutego 2016 w Centrum Designu Gdynia ponownie zagości Akademia Pana Technika - interaktywna wystawa i warsztaty o technologii zrozumiałej dla wszystkich, również najmłodszych. Uczestnicy będą mieli okazję przekonać się, że konstruowanie robotów, tworzenie instrumentów z owoców i warzyw, czy programowanie są naprawdę proste. Wstęp na wystawę i udział w warsztatach są bezpłatne.

Wystawa, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem podczas Gdynia Design Days 2015, powraca do PPNT Gdynia. Tym razem w rozszerzonej formie, obudowana ciekawymi warsztatami, które łącznie będą trwać 65 godzin. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich entuzjastów nowoczesnych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, rodziców i nauczycieli. Akademia Pana Technika, poprzez całkowicie interaktywną formę, stymuluje uczestników do aktywności, tworzenia i uczenia poprzez doświadczanie, a w efekcie wzbudza w dzieciach ciekawość do technologii i projektowania.

- Za pośrednictwem tej wystawy chcemy pokazać, że każdy z nas posiada umiejętności pozwalające tworzyć w oparciu o technologię, a nie tylko ją użytkować. – mówi Ewa Janczukowicz-Cichosz, wicedyrektor PPNT Gdynia. - Mali i duzi uczestnicy wystawy będą mogli aktywnie zaangażować się dotykając, sprawdzając jak działają kolejne instalacje. Dzieci odkryją, że przedmioty codziennego użytku w kilka sekund można zamienić w instrument lub grę, a stworzenie własnego komputera możliwe jest za niecałe 500 zł i to w przeciągu godziny. Możemy stać się konstruktorami i zrealizować swoje pomysły z użyciem elektroniki.

- Podczas pierwszej wystawy sporo się nauczyliśmy, dzięki temu możemy teraz ulepszyć wystawę i rozwinąć ją tak, by była jeszcze bardziej interesująca dla rodziców i nauczycieli. Wystawa przekonuje nas, że istnieją produkty, upraszczające nieznany język kodowania i programowania, dzięki którym wchodzimy w ten świat bez wieloletnich studiów, czy zgłębiania tematu. – mówi Małgosia Żmijska, kurator Akademii Pana Technika.

Gdynia jest pierwszym przystankiem na trasie Akademii Pana Technika, która następnie wyruszy na podbój kolejnych polskich miast.

Gdzie: Galeria Centrum Designu Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia,

Budynek III, al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia

Kiedy: 4-28 lutego 2016, godz. otwarcia: wt-pt 10:00-18:00 sb-nd 10:00-19:00, pon - nieczynne

Cena: wejście na wystawę i warsztaty jest bezpłatne