fbpx Krystyna Lars i Stefan Chwin pośród nas | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Krystyna Lars i Stefan Chwin pośród nas

Krystyna Lars i Stefan ChwinWydział Filologiczny UG zaprasza na V spotkanie w ramach seminarium otwartego „Pośród nas”, poświęconego twórcom pomorskim i gdańskim. Tym razem jego bohaterami będą: Krystyna Lars - poetka, autorka prozy, wydawca oraz Stefan Chwin - powieściopisarz, krytyk literacki, eseista, historyk literatury, grafik. Wstęp wolny.

Czas: 22 kwietnia 2016 r., godz. 17:00

Miejsce: Aula 1.45, Wydział Filologiczny UG, Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku-Oliwie, ul. Wita Stwosza 55

Organizator: Wydział Filologiczny UG

Program spotkania:

• Wystąpienie wstępne: Grażyna Tomaszewska, Uwikłania i lekkość sprzeczności: „Kartki z dziennika” S. Chwina i „Proste wiersze o szczęściu” K. Lars
  • Głosy autorskie: Krystyna Lars, Stefan Chwin
  • Dyskusja (prowadząca: Grażyna Tomaszewska)

Seminarium towarzyszy wystawa obrazów Zofii Sumczyńskiej, którą można oglądać do 15 czerwca 2016 r. w budynku Neofilologii (Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku-Oliwie, ul. Wita Stwosza 51).

Informacje od organizatorów na temat cyklu spotkań „Pośród nas”:

Zapraszamy na seminarium otwarte poświęcone twórcom pomorskim i gdańskim, którego celem jest przybliżenie twórczości osób istniejących „pośród nas”: te osoby możemy zobaczyć, posłuchać, porozmawiać z nimi. Podstawowym celem seminarium jest uobecnienie sposobów rozmawiania o tekstach i twórczości. Każde ze spotkań otwiera wprowadzenie, prezentujące odmienne formuły interpretacji, odmienne oglądy dorobku twórczego Bohatera spotkania czy problemów uznanych za szczególnie istotne. Ten wstępny głos mają jednak dopełniać uczestnicy spotkania (dyskusji) oraz wypowiedź Autora. W tym sensie seminarium może stanowić inspirację dla nauczycieli oraz uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do ustnego i pisemnego egzaminu dojrzałości.

Spotkania mają charakter otwarty. Są skierowane nie tylko do środowiska akademickiego, ale także pozaakademickiego; są próbą integracji osób po prostu zainteresowanych kulturą, bez względu na status naukowy, miejsce pracy czy zamieszkania. Chcemy, aby rozmawiali – połączeni wspólną geografią kulturową – Twórcy, Teksty, Odbiorcy, środowiska i wizje kultury. Zapraszamy do udziału w dialogu.

Informacje na temat spotkań w ramach seminarium otwartego „Pośród nas” znajdują się na stronie: http://fil.ug.edu.pl/media/promowane/53746/seminarium_poswiecone_tworcom_pomorskim_i_gdanskim_posrod_nas_krystyna_lars_i_stefan_chwin

czwartek, 21 kwietnia 2016 roku, 13:43