fbpx Ostatnia szansa na wygraną w tegorocznym konkursie dla młodych innowatorów. | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Ostatnia szansa na wygraną w tegorocznym konkursie dla młodych innowatorów.

Grafika. Lewitujące pudełko zamiast słupa energetycznego Fot. FreeimagesJuż niespełna tydzień pozostał na nadsyłanie zgłoszeń prac dyplomowych z zakresu innowacyjnych technologii w Konkursie im. prof. Romualda Szczęsnego. Główna nagroda to 10 000 zł.

Praca musi dotyczyć innowacyjnych technologii i charakteryzować się wysokim stopniem innowacyjności. Ponadto, powinna zostać obroniona w roku kalendarzowym, poprzedzającym przyznanie nagrody i uzyskać ocenę, co najmniej bardzo dobrą.

Konkurs skierowany jest do absolwentów Politechniki Gdańskiej, a jego celem jest nie tylko wyłonienie najciekawszych prac z zakresu nowych technologii, ale również umożliwienie dalszego rozwoju ich autorom. Przyznanie nagrody, to nierzadko preludium do zaistnienia wyróżnionych projektów na komercyjnym rynku.

Obecnie prowadzony nabór potrwa do 30 kwietnia br. W czerwcu poznamy projekty nominowane do nagrody przez Kapitułę Konkursu, zaś w lipcu poznamy nazwiska laureatów.

Regulamin oraz szczegóły nt. konkursu znajdują się na stronie Pomorskiego Parku Technologicznego: http://ppnt.pl/pl/nagroda-im-prof-romualda-szczesnego oraz Wydziału Elektroniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej: http://eia.pg.edu.pl/konkursy-na-prace-dyplomowe-i-doktorskie

O konkursie

Nagroda im. Prof. Romualda Szczęsnego przyznawana jest od 2002 roku przez Prezydenta Miasta Gdyni - doktora Wojciecha Szczurka.

Co roku Kapituła, w skład której wchodzą profesorowie Politechniki Gdańskiej oraz przedstawiciel Pomorskiego Parku Technologicznego Gdynia, przestawia Prezydentowi ranking prac nominowanych do nagrody i wyróżnień.

Laureat pierwszej nagrody otrzymuje 10 000 zł. Prezydent może także dodatkowo przyznać trzy wyróżnienia o wartości 3000 zł każde.

Harmonogram Konkursu

30.04.2016    -    Termin zgłaszania prac do Konkursu.

07.06.2016    -    Prezentacja zgłoszonych przed kapitułą Konkursu.

01.10.2016    -    Wręczenie nagrody i wyróżnień przez Prezydenta Miasta Gdyni na środowiskowej inauguracji roku akademickiego.

Michał Rybak

Grafika: Freeimages