fbpx Uniwersytet - Lubię to! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Uniwersytet - Lubię to!

Studenci Wydziału Chemii prezentują doświadczenia.Atrakcyjne prezentacje, naukowe doświadczenia, spektakle, wykłady, spotkania i rozmowy – to nowa akcja Uniwersytetu Gdańskiego – „Uniwersytet – Lubię to!”, w czasie której uczniowe mają okazję się przekonać, że nauka to wielka pasja. Naukowe pikniki  organizowane przez Uniwersytet Gdański we współpracy z władzami miast powiatowych województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego odbyły się już w Kościerzynie, Bytowie i Chojnicach i cieszyły się ogromną popularnością, 18 maja odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem w Ostródzie. Zapraszamy!

„Uniwersytet - Lubię to!” to nowy cykl imprez edukacyjnych organizowanych przez Uniwersytet Gdański we współpracy z władzami miast powiatowych województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Spotkania skierowane są  do uczniów szkól ponadgimnazjalnych i gimnazjów, przede wszystkim województwa pomorskiego. Mają charakter naukowych pikników, w czasie którego studenci i naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego w atrakcyjny sposób pokazują, że nauka nie jest nudna. Jest okazja do bliższego poznania Uniwersytetu Gdańskiego, kierunków studiów, całej edukacyjnej oferty, i przekonania się, że studiowanie to nie tylko nauka, ale także realizacja pasji i zainteresowań. O swojej uczelni opowiadają studenci i nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Gdańskiego.

W czasie spotkań można było zobaczyć zaimprowizowany spektakl ACK UG czy posłuchać o dalekich wyprawach członków Studenckiego Koła Naukowego UG Mozaika, którzy prowadza antropologiczne badania w Ameryce Południowej, na Syberii, Mazowszu , Kociewiu i wielu innych regionach oraz zobaczyć, jak przygotowuje się mobilne aplikacje, które zaprezentowali studenci z Koła Naukowego Lider  Są także przygotowane w atrakcyjny sposób, naukowe prezentacje z zakresu biotechnologii, neurobiopsychologii, chemii, matematyki, fizyki, oceanografii, geografii, geologii, biologii, kaszubistyki, informatyki (mobilne aplikacje), a także konkursy, gry ekonomiczne i wystawa o bałtyckich ssakach.

Naukowe pikniki z inicjatywy Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się już w Kościerskim Domu Kultury, Bytowskim Centrum Kultury i Chojnickim Centrum Kultury. W organizacje spotkań włączyły się władze miast. To szczególnie ważne, gdyż do wielu regionów województwa pomorskiego tego rodzaju naukowo-edukacyjne imprezy nie docierają często. Ideę spotkań Uniwersytet Gdański prezentował na antenie Radia Kaszebe: http://radiokaszebe.pl/piotr-szpajer-uniwersytet-to-nie-tylko-nauka/, a Radio MORS nadawało relacje na żywo z poszczególnych miast.

Kolejne spotkanie zaplanowano 18 maja w Ostródzie

Zapraszamy!

Uniwersytet - Lubię to! w Chojnickim Centrum Kultury

Uniwersytet - Lubię to! w Chojnickim Centrum KulturyUniwersytet - Lubię to! w Chojnickim Centrum KulturyUniwersytet - Lubię to! w Chojnickim Centrum KulturyUniwersytet - Lubię to! w Chojnickim Centrum Kultury