fbpx Energetyczne spotkanie studentów Grupy Wyszehradzkiej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Energetyczne spotkanie studentów Grupy Wyszehradzkiej

Plakat Energize Your SummerRusza druga edycja Energy Summer School. Studenci z krajów Grupy Wyszehradzkiej mogą aplikować do 18 maja br. W tym roku Energy Summer School odbędzie się na Słowacji w dniach 26 czerwca – 2 lipca pod auspicjami Maroša Šefčoviča, Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej i Komisarza ds. unii energetycznej, który spotka się z uczestnikami wydarzenia.

„Druga edycja Energy Summer School skierowana jest do studentów z krajów Grupy Wyszehradzkiej (Republika Czeska, Węgry, Polska, Słowacja) zainteresowanych regionalnych sektorem energetycznym,“ mówi Martina Vass z grupy Slovenské elektrárne. Spośród wszystkich kandydatów komisja oceniająca wybierze 20 studentów biegle posługujących się językiem angielskim niezależnie od kierunku ich studiów. Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu składać można do 18 maja br. Wszelkie koszty związane z udziałem w szkole pokrywa organizator oraz partnerzy.

„Tegoroczny program wydarzenia obejmuje zarówno warsztaty z ekspertami, dyskusje z przedstawicielami międzynarodowego sektora energetycznego oraz dziennikarzami – dodaje Martina Vass. „Poza tym dla studentów przygotowaliśmy kilka wizyt studyjnych do elektrowni i innych obiektów energetycznych oraz wiele atrakcji kulturalnych”.

Organizatorami drugiej edycji Energy Summer School jest grupa Slovenské elektrárne oraz jej partnerzy: Przedstawiciele Unii Europejskiej na Słowacji, Auto-Impex, MVM Group, Západoslovenská energetika, Rosatom, Slovak Debate Association, GLOBSEC Academy oraz inni. Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronie www.seas.sk/summerschool.

środa, 27 kwietnia 2016 roku, 14:52