fbpx Kampus COOLtury Uniwersytetu Gdańskiego | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Kampus COOLtury Uniwersytetu Gdańskiego

Plakat Kampusu COOLturyUwaga! Studenci w akcji! Czeka na Was Kampus COOLtury! Wielki piknik pełen twórczości, aktywności i zabawy!

Trawa, koce, leżaki, pchli targ, sadzenie kwiatów, warsztaty plecenia wianków, robienia soków i ekologicznych kosmetyków, alternatywne ćwiczenia fizyczne, koncerty, akcja charytatywna, sadzenie roślin, malowanie ławek, animatorzy dostarczający uśmiech, rozmaite gry i zabawy towarzyskie, fotografie mody studenckiej, wiszące na linkach do prania, wystawy twórczości studenckiej – graficznej i malarskiej, ale także tej spontanicznej, powstającej wśród notatek z wykładów… Wszystko to i jeszcze więcej będzie miało miejsce w ramach drugiej edycji Kampusu COOLtury Uniwersytetu Gdańskiego, która odbędzie się 11 maja 2016 roku. Projekt jest studenckim przedsięwzięciem, którego głównym celem jest integracja studentów różnych wydziałów UG oraz mieszkańców Trójmiasta poprzez wspólną aktywność i zabawę w kameralnej, swobodnej, piknikowej atmosferze. W tym roku w ramach projektu zostaną zorganizowane działania artystyczne, rozrywkowe i ekologiczne, które zwrócą uwagę między innymi na potrzebę wspólnego dbania o tereny zielone oraz budowania na różnych płaszczyznach wspólnoty społeczności Kampusu UG poprzez twórczą, przyjazną i radosną współpracę.

Kampus COOLtury jest autorskim projektem studentów specjalności Animacja i upowszechnianie kultury na kierunku Kulturoznawstwo UG pod kierunkiem dr Barbary Świąder - Puchowskiej, realizowanym wspólnie z Akademickim Centrum Kultury UG „Alternator”. Obejmuje realizację w przestrzeni otwartej uczelni serii działań animacyjnych, artystycznych i społecznych.

Czas: 11 maja 2016; godz. 11.00-18.00

Miejsce: Tereny zielone Kampusu UG

oraz budynek Wydziałów Filologicznego i Historycznego i okolice

Organizatorzy: Specjalność Animacja i upowszechnianie kultury na kierunku Kulturoznawstwo Uniwersytetu Gdańskiego; Akademickie Centrum Kultury UG „Alernator”

Program:

10.00-14.00 – Animatorzy Uśmiechu (tereny zielone Kampusu UG)

11.00 – Sztuka w kratkę / sztuka w dechę – wernisaż wystawy (budynek WF i WH, parter)

11.30-14.00 – Pchli Targ (tereny zielone Kampusu UG)

12.00-18.00 – Dziedziniec OdNowa – pokaz filmu, warsztaty plecenia wianków i robienia ekologicznych kosmetyków (dziedziniec budynku WF i WH)

12.30 – „Amatwórszczyzna” – wernisaż wystawy (budynek WF i WH, parter)

13.00 – Ubierz Nagie UG – wernisaż wystawy i koncert Zielińska (tereny zielone Kampusu UG)

14.00 – Kulturalny Flaming (klomb przed wejściem do budynku WF i WH)

14.30-16.30 – Trój-Trawnik vol. 2 – zajęcia ruchowe z Katarzyną Pastuszak, koncert False Month, popijanie lemoniady (tereny zielone Kampusu UG)

15.00-17.00 – UGraj nas (tereny zielone Kampusu UG)

17.00 – Ubierz Nagie UG – finisaż wystawy i koncert The King’s Road (tereny zielone Kampusu UG)

Uwaga! W razie deszczowej pogody, zapraszamy do budynku Wydziałów Filologicznego i Historycznego!

Plakat Kampusu COOLtury
poniedziałek, 9 maja 2016 roku, 14:18