fbpx Biurokracja w szkole | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Biurokracja w szkole

Sortowniki Fot. FreeimagesW poniedziałek, 16 maja, o godz. 10.00  na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się ważna  debata zatytułowana "Biurokracja w szkole".   Ma ona  zaangażować nauczycieli wszystkich typów szkół, również nauczycieli akademickich.

Dzisiaj w sposób kuriozalny spiętrza się wymagania dotyczące szkolnej sprawozdawczości jako tzw. warunek podwyższania jakości kształcenia. Konferencja będzie analizować absurd takiego interpretowania aktualnego stanu rzeczy. Domagać się będziemy – jako czynni pedagodzy - usłyszenia naszego głosu. Trudno łączyć rzeczywiście prawdziwą, skoncentrowaną troskę o ucznia, studenta z paradoksalnymi wymaganiami biurokracji.

Współorganizatorami Debaty są fundacje "Obywatele dla Edukacji" i "Przestrzeń dla Edukacji", które chcą przełożyć wyniki debaty na język postulatów i działania, które zmienią ramy prawne i organizacyjne w szkolnictwie.

W Gdańsku inicjatorem i gospodarzem debaty jest Instytut Pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych UG i dyrektor prof. Sławomira Sadowska.

Debata odbywa się równolegle także na dwóch innych uczelniach w Polsce: Uniwersytecie Warszawskim i Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

1000

Powitanie; przedstawienie uczestników panelu dyskusyjnego - Dyrektor Instytutu Pedagogiki, prof. Sławomira Sadowska

1015 - 1115

Panel 1.: CO NAS GRYZIE? NAUCZYCIELE O KONDYCJI WŁASNEJ PRACY ZWIĄZANEJ Z WYMAGANIAMI W ZAKRESIE DOKUMENTOWANIA JEJ PRZEBIEGU I WYNIKÓW