fbpx Przereklamowana konsumpcja? | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Przereklamowana konsumpcja?

Trzy klasyczne Porsche obok siebie. Fot. Maciej GoniszewskiZakład Psychologii Ekonomicznej i Psychologii Organizacji Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stowarzyszenie Dziecko bez Reklamy zapraszają na szóste spotkanie z cyklu „Przereklamowana konsumpcja?”, które odbędzie się w dniach 18-19 maja na Wydziale Nauk Społecznych UG. Tegorocznym tematem sympozjum będzie „Pasja jako antidotum na materializm?!”. Wstęp wolny, na warsztaty obowiązują zapisy. Serdecznie zapraszamy!

Czas: 18-19 maja 2016 r.

Miejsce: Wydział Nauk Społecznych UG, Sopot, ul. Bażyńskiego 4, aula S-204

Organizatorzy: Zakład Psychologii Ekonomicznej i Psychologii Organizacji Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stowarzyszenie Dziecko bez Reklamy

W opinii organizatorów sympozjum, dynamiczny rozwój nowych technologii, dominacja mass mediów, hedonizm oraz relatywizacja wartości prowadzą do istotnych zmian kulturowych. Ludzie poprzez konsumpcję dążą nie tylko do zaspokajania potrzeb, ale również do budowania określonego wizerunku jednostki, demonstrowania statusu lub podkreślania podobieństwa do innych.

Celem sympozjum jest pokazanie alternatyw dla materializmu. Zaproszeni prelegenci zaprezentują pasje, które realizują w życiu oraz omówią korzyści, jakie przynosi rozwijanie zainteresowań. W ramach tegorocznego sympozjum chcemy przedyskutować jak można żyć inaczej niż proponują to media i kultura masowa. Innymi słowy, jak pasje mogą realizować sens życia i dawać radość oraz „odciągać” człowieka od pogoni za przyjemnościami, atrakcyjnością fizyczną, bogactwem oraz sukcesem/sławą. Organizatorom zależy również na odpowiedzeniu sobie na pytania jak pasje mogą wpływać na podejmowanie wysiłku pracy nad sobą, jak mogą służyć samoakceptacji i pokorze oraz poczuciu wspólnotowości z innymi.

Wstęp wolny, na warsztaty obowiązują zapisy: przereklamowanakonsumpcja@ug.edu.pl

Program: www.przereklamowanakonsumpcja.ug.edu.pl

wtorek, 17 maja 2016 roku, 13:01