fbpx Art of Management po raz drugi | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Art of Management po raz drugi

Baner Art of ManagementTeatr BOTO w Sopocie w czwartek 23 czerwca o godz. 18:00 będzie po raz drugi gościł uczestników spotkania z cyklu Art of Management. Organizator – magazyn Zarządzanie Projektami - w niepowtarzalnej i nieformalnej atmosferze, w ramach moderowanej rozmowy zapewnia uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń i poglądów z menedżerami realizującymi ciekawe projekty w niekonwencjonalny sposób.

Gośćmi specjalnymi drugiego spotkania będą: Ryszard Trykosko - prezes Gdańskich Inwestycji Komunalnych, Robert Kowalczyk - współtwórca Aeon Form i Olga Bieniek - producentka filmowa. Spotkanie poprowadzi Magda Świerczyńska-Dolot (Radio Gdańsk) i Dariusz Wieczorek (Magazyn Zarządzanie Projektami).

Więcej na profilu wydarzenia.

OLGA BIENIEK.

Absolwentka wydziału produkcji filmowej i telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1995 roku współpracowała z Telewizją Polską, gdzie samodzielnie zajmowała się produkcją wielu programów telewizyjnych. W ostatnich latach jako samodzielny producent przygotowała m.in. fabularyzowany film dokumentalny Pułkownik Dąbek. Obrona Gdyni 1939 (prezentowany podczas pokazów specjalnych 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni). Ostatnio główny kierownik produkcji filmu fabularnego Czarny Czwartek (reż. Antoni Krauze, zdjęcia: Jacek Petrycki), który w kinach ukazał się w lutym 2011 roku. Działając w spółce pełniła funkcję producenta i szefa produkcji filmu fabularnego pt.: „Układ zamknięty" w reżyserii Ryszarda Bugajskiego oraz filmu dokumentalnego pt.: „Czarna skrzynka" w reżyserii Krzysztofa Kowalskiego.

RYSZARD TRYKOSKO.

Pomorzanin, urodzony w 1948 r. w Tczewie, od 1967 związany zawodowo i prywatnie z Gdańskiem. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej oraz Studiów Podyplomowych i Menedżerskich w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. W środowisku gospodarczym Pomorza postrzegany jako jeden z najlepszych menedżerów. Posiada wyjątkową umiejętność zbudowania solidnych i zwartych zespołów pracowniczych zorientowanych na realizację określonego celu. Ma za sobą bogatą karierę zawodową, którą wieńczą z sukcesem zrealizowane inwestycje m.in. gdyńskich osiedli mieszkaniowych, szpitala w Wejherowie, renowacji zabytkowej Zielonej Bramy w Gdańsku, inwestycji w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łysomicach k/Torunia, Fabryki Opon BRIDGESTONE w Stargardzie Szczecińskim, budowy Parku Naukowo-Technologicznego w Gdańsku. W 2011 roku, kierując Spółką „Biuro Inwestycji EURO Gdańsk 2012” zrealizował „budowę życia” - stadion PGE ARENA Gdańsk. Aktualnie kieruje Spółką „Gdańskie Inwestycje Komunalne” gdzie zrealizował kluczowe dla Gdańska inwestycje infrastrukturalne o wartości ponad 3 mld zł, w tym tunel drogowy pod Martwą Wisłą w Gdańsku. Zaangażowany społeczne w organizacjach i stowarzyszeniach branżowych budownictwa. Członek Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk oraz Komitetu Inżynierii Produkcji, Sekcji Zarządzania Projektami i Wiedzą Produkcyjną PAN. Od czerwca 2012 r. Przewodniczący Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, ostatnio wybrany przewodniczącym na kolejną kadencję lat 2016-2020. Członek założyciel Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Członek „American Society of Civil Engineers”. Współzałożyciel i członek samorządowych organizacji gospodarczych i biznesowych na terenie woj. pomorskiego.

ROBERT KOWALCZYK

Przedsiębiorca z gdyńskimi korzeniami. Z wykształcenia architekt i projektant. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał miedzy innymi w szkockim biurze projektowym Gareth Hoskins Architects. Chęć stworzenia swojego biznesu ściągnął go z powrotem do Trójmiasta, gdzie w 2012 roku razem z Aleksandrem Bielawskim i Dominikiem Sędzickim otworzył biuro projektowe Aeon Form, specjalizujące się w projektowaniu designerskich nagrobków. Po serii sukcesów na polu konkursów startupowych firma wypuściła na rynek seryjne produkty funeralne takie jak urny kremacyjne i trumny. Od 2015 roku razem z Katarzyną Królak prowadzi inicjatywę Kreatywni w Biznesie, która zrzesza freelancerów. Poza pracą jest wiceprezesem fundacji Architektura Plus, szerzącej świadomość architektury i projektowania głównie wśród dzieci i młodzieży.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Gabriela Leoniec
środa, 29 czerwca 2016 roku, 12:02