fbpx CodeWeek – zbliża się tydzień z programowaniem dla każdego | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

CodeWeek – zbliża się tydzień z programowaniem dla każdego

Codeweek 2015Nie ważne, ile masz lat i czy potrafisz programować. Wystarczy laptop i chęć do działania! W październiku po raz kolejny odbędzie się CodeWeek in STARTER. Osoby niemal w każdym wieku, niezależnie od poziomu posiadanej wiedzy staną przed szansą uczestnictwa w licznych warsztatach i spotkaniach z ekspertami. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 14-22 października, już po raz czwarty organizuje Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Rozpoczęły się zapisy, które są dostępne na stronie: www.codeweek.inkubatorstarter.pl.

CodeWeek to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. To tydzień warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii. Zajęcia kierowane są do dzieci oraz początkujących jak i bardziej zaawansowanych programistów.

– To wyjątkowe wydarzenie, jedno z nielicznych w Polsce skupiające w jednym miejscu osoby w różnym wieku z podobną pasją. Wszystkie warsztaty w trakcie CodeWeeka są bezpłatne, co jest rzadkością w tej branży. To okazja na rozwój umiejętności bądź przebranżowienie się – mówi Marcin Młyński, koordynator wydarzenia, z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Uczestnicy będą mieli okazję na poznanie języków programowania, zagadnień z zakresu wirtualnej rzeczywistości (wykorzystywanej m.in. w grze Pokemon GO) czy stworzenie własnych aplikacji mobilnych.

Dzieci w wieku 10-15 lat w trakcie CodeWeeka wezmą udział w warsztatach w ramach projektu – „kod.Starter();”, który wspiera internetowy gigant – Google. Dzieci poznają języki HTML i CSS i nauczą się tworzenia od podstaw stron internetowych. Rekrutacja na warsztaty dla chłopców i dziewczyn odbywa się osobno na stronie: www.koduj.inkubatorstarter.pl.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie 12-godzinny Maker Day, podczas którego uczestnicy wykorzystają nabytą w czasie całego tygodnia kodowania wiedzę i stworzą własne aplikacje, roboty czy wyposażone w mikrokomputery inteligentne urządzenia.

Do wydarzenia w tym roku dołączy Hacker:space Trójmiasto wraz z Fundacją CODE:ME. Wniosą do tygodnia kodowania to, co mają najlepsze: sprzęt, wiedzę oraz społeczność. Hacker:space Trójmiasto będzie także służył podczas wydarzenia swoją przestrzenią znajdującą się w Gdańskim Inkubatorze. To w niej odbędą się warsztaty m.in. z Amazonem czy Microsoftem.

Zapisy na wydarzenia odbywające się w ramach CodeWeek in Starter dostępne są na stronie: www.codeweek.inkubatorstarter.pl. Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-22 października w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.

środa, 14 września 2016 roku, 10:01