fbpx Absolwenci UG na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Absolwenci UG na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni

Plakat filmu Pan WernerKrótkometrażowy film dokumentalny pt. „Pan Werner” zrealizowany przez Wandę Dittrich, Mateusza Kolduna i Mariusza Wirskiego, absolwentów Wydziału Filologicznego UG, będzie wyświetlany na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni w sekcji Filmy z Gdyni. DKF UG „Miłość Blondynki” wsparł finansowo powstanie filmu.

Czas: 21 września 2016 r., godz. 12:30

Miejsce: Gdyńskie Centrum Filmowe - Sala Morskie Oko, Plac Grunwaldzki 2, Gdynia

Organizator: 41. Festiwal Filmowy w Gdyni

Film opowiada o losach 96-letniego Wernera Feliksa Rzeźnikowskiego z Kościerzyny, harcerza, członka Szarych Szeregów, byłego więźnia obozu koncentracyjnego KL Stutthof, ocalałego z Marszu Śmierci. Koleje życia bohatera rzucają nowe światło na życie Kaszubów w czasach przedwojennych,
w trakcie II Wojny Światowej i w powojennej Polsce.

Warto dodać, że pierwsza, eksperymentalna, czterominutowa wersja filmu z 2015 roku autorstwa Mariusza Wirskiego zakwalifikowała się do międzynarodowej kolekcji wideo Shoah Film Collection. W marcu br. ukończona została z kolei druga, pełna, siedemnastominutowa, wersja filmu, która została zaprezentowana m.in. w katalogu międzynarodowych targów filmowych Short Film Corner odbywających się na Festiwalu Filmowym w Cannes, a więc jednej z najważniejszych imprez branżowych na świecie skupiającej grono światowych profesjonalistów związanych z filmem krótkometrażowym.

Dyskusyjny Klub Filmowy Uniwersytetu Gdańskiego „Miłość Blondynki” wsparł finansowo powstanie filmu.

Więcej informacji znajduje się na stronie festiwalu: http://www.festiwalgdynia.pl/program/filmy/-43--2313-_pan-werner-.html

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego