fbpx I Nagroda Polskiego Towarzystwa Genetycznego dla Joanny Karczewskiej-Golec | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

I Nagroda Polskiego Towarzystwa Genetycznego dla Joanny Karczewskiej-Golec

Joanna Karczewska-Golec podczas stażu naukowego w Mass Spec Laboratory na Stanford UniversityMgr Joanna Karczewska-Golec, asystentka w Katedrze Biologii Molekularnej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, otrzymała Złotą Ezę - I nagrodę w konkursie Polskiego Towarzystwa Genetycznego na najlepsze wystąpienia ustne w sesjach „Genetyka Mikroorganizmów” podczas V Polskiego Kongresu Genetyki.

W wystąpieniu pt. "Genomics and proteomics reveal bacterial stress responses in the sea of gradients - the Baltic Sea" laureatka przedstawiła wyniki, które uzyskała na Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie Ernsta-Moritza-Arndta w Greifswaldzie (Niemcy), pracując w zespołach kierowanych przez prof. Agnieszkę Szalewską-Pałaszprof. Thomasa Schwedera.

V Polski Kongres Genetyki odbył się w dniach 19-22 września w Łodzi.

piątek, 14 października 2016 roku, 13:45