fbpx Cóż to jest prawda? | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Cóż to jest prawda?

Plakat spotkania pt. Cóż to jest prawda?26 października, w środę, o godz. 18.00 redakcja magazynu „Filozofuj!” zaprasza do Europejskiego Centrum Solidarności na kolejne spotkanie z cyklu „Gdańsku filozofuj!”. Dyskutować będą: dr Tomasz Kąkol i prof. Tomasz Szkudlarek, obaj z Uniwersytetu Gdańskiego.

Tym razem przedmiotem debaty będzie PRAWDA – jej istota i natura oraz rola w kulturze i życiu społecznym. Dyskutanci odpowiedzą na następujące pytania: co jest istotą/ naturą prawdy i czy tak rozumiana prawda jest osiągalna? Jaką rolę odgrywa prawda w kulturze i życiu społecznym? Jakie są główne „grzechy” popełniane przeciw prawdzie i które z nich są najbardziej poważne? Następnie, jak zwykle, każdy z uczestników spotkania będzie mógł zadać pytanie.

Informacja o gościach spotkania:

Dr Tomasz Kąkol

Adiunkt w Zakładzie Metafizyki, Filozofii Religii i Filozofii Współczesnej Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1996–2006 studiował filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Łączy różne style filozoficzne, najbliższa mu jest filozofia analityczna. Interesuje się ontologią, klasykami filozofii, etyką, biblistyką i koranistyką. Opublikował 8 artykułów w j. angielskim i 33 w j. polskim. Czasem pisuje na blogu, aktywny na facebooku, tamże opublikował w odcinkach swoje wspomnienia.

Prof. dr hab. Tomasz Szkudlarek

Profesor nauk humanistycznych, kierownik Zakładu Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmuje się teorią tożsamości i krytyczną pedagogiką, autor licznych krajowych i międzynarodowych publikacji oraz projektów badawczych na temat styku edukacji, polityki i kultury.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Czapkowski.

Koordynatorem spotkania jest Celina Głogowska.

W przygotowaniu spotkania biorą udział: Jarek Dalke, Kinga Grabowska, Marcin Kloc, Damian Laskowski, Ewa Lenczewska, Natalia Marcinowska, Izabela Sankowska, dr Artur Szutta, dr Natasza Szutta, Michał Walkowski, Justyna Wasiniewska, Kamil Zadurski, Monika Zielińska.

Więcej informacji na portalu filozofuj.eu:

http://filozofuj.eu/coz-to-jest-prawda-wokol-nr-9-filozofuj-spotkanie-w-gdansku/ oraz na facebook'u: https://www.facebook.com/events/1098389493578146/.

środa, 19 października 2016 roku, 15:48