fbpx Komu potrzebne są metropolie? | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Komu potrzebne są metropolie?

Baner debaty Komu potrzebne są metropolieUniwersytet Gdański wraz z Instytutem Metropolitalnym zapraszają na debatę publiczną pt. „Komu potrzebne są metropolie?”. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele świata nauki i polityki. Wstęp wolny.

Czas: 9 stycznia 2017 r., godz. 11:15-13:00

Miejsce: Bałtycki Kampus UG w Gdańsku-Oliwie, Wydział Prawa i Administracji, ul. Bażyńskiego 6, audytorium A

Organizator: Uniwersytet Gdański oraz Instytut Metropolitalny

Od lat trwa dyskusja nad potrzebą i zasadnością tworzenia instytucji metropolitalnych. Obecnie obowiązująca ustawa jest „martwa”, brakuje rozporządzeń umożliwiających jej stosowanie. Rząd zapowiada odrębną regulację dla Śląska. W związku z tym spór o metropolie trwa. W tym wszystkim zapominamy jednak o najważniejszym - komu potrzebne są metropolie? I o tym będziemy rozmawiać.

W debacie wezmą udział przedstawiciele nauki i polityki:

• Marcin Horała, poseł na Sejm RP
  • Paweł Orłowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego
  • prof. Iwona Sagan, Wydział Oceanografii i Geografii UG
  • prof. Tomasz Bąkowski, Wydział Prawa i Administracji UG.

Debatę poprowadzą: dr Jakub H. Szlachetko z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Rafał Gajewski z Instytutu Metropolitalnego.

czwartek, 5 stycznia 2017 roku, 14:38