fbpx Panel Polityki Społecznej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Panel Polityki Społecznej

Baner Panelu Polityki SpołecznejZapraszam na Panel Polityki Społecznej, który ma stanowić próbę szerokiej dyskusji o problemach i wyzwaniach sfery polityki społecznej i mieszkaniowej na poziomie lokalnym. Chcielibyśmy przywrócić tę ważną tematykę na należne jej miejsce w sferze dyskusji publicznej. To będzie pierwsza dyskusja panelowa z cyklu, poruszającego kwestie bliskie codziennym zmaganiom Mieszkańców i Mieszkanek. Niemedialne i postrzegane jako mało prestiżowe, więc często niedoceniane.

W ramach debaty wystąpią miejscy aktywiści zajmujący się problemami wykluczenia społecznego, zarówno z Gdańska, jak i z innych miast; urzędnicy samorządowi, znający problem od strony prawno-administracyjnej, lokalni politycy, tworzący programy służące rozwiązaniu problemów społecznych, jak również sami mieszkańcy dotknięci problemem biedy i wykluczenia.

Wstęp na debatę jest wolny. Każdy uczestnik będzie mógł zadać pytanie panelistom.

Termin wydarzenia: 20 stycznia, Europejskie Centrum Solidarności, godz. 16.00 – 21.00.

Dokładny plan:

16.30 - 18.00 Mieszkalnictwo Komunalne.

Dyskusja na temat problemów i wyzwań związanych z mieszkalnictwem komunalnym. Postaramy się zdiagnozować problem na przykładzie gdańskim, porozmawiać o rozwiązaniach praktykowanych w innych miastach Polski i Europy oraz zaproponować narzędzia służące poprawie stanu zasobu mieszkaniowego i dalszego rozwoju polityki mieszkaniowej w Gdańsku.

18.00 - 18.15 przerwa

18.30 - 20 Polityka Społeczna.

Dyskusja posłuży analizie problemów i wyzwań stojących przed miejskimi ośrodkami pomocy społecznej, postaramy się o diagnozę głównych wyzwań, porównamy kontekst gdański z szerszym – ogólnopolskim i europejskim. Postaramy się zaproponować konkretne narzędzia poprawy sytuacji i polepszenia jakości usług komunalnych.

20.00 - 20.15 przerwa

20.15 - 21.00 Podsumowanie i wnioski

Goście:

Panel mieszkaniowy: Agata Nosal-Ikonowicz (Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej); reprezentantka/reprezentant Wydziału Gospodarki Komunalnej; Marcin Grudziński (Ruch Sprawiedliwości Społecznej); moderatorka: Joanna Sobańska

Panel dotyczący pomocy społecznej: Jolanta Banach (Lepszy Gdańsk); reprezentantka/reprezentant MOPR; Krzysztof Iwanow (Mieszkańcy dla Sopotu); moderator: Jędrzej Włodarczyk

W ramach podsumowania panelu, przygotujemy specjalną publikację zawierającą konkretne zalecenia w dziedzinie usprawnienia sfery polityki społecznej i polityki mieszkaniowej w Gdańsku.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Lepszy Gdańsk, Ruch Sprawiedliwości Społecznej.

Patronat medialny: Krytyka Polityczna

Wydarzenie na Facebook: https://www.facebook.com/events/1856777954578397/?active_tab=about

Joanna Sobańska

Baner Panelu Polityki Społecznej