fbpx Przedpremierowy pokaz filmu KNIVES OUT | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Przedpremierowy pokaz filmu KNIVES OUT

Kadr z filmu KNIVES OUTDyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki zaprasza 26 stycznia 2017 (czwartek) godz. 18.30 Wydział Filologiczny, Aula 1.43, Wita Stwosza 55 na przedpremierowy pokaz filmu Przemysława Wojcieszka KNIVES OUT i spotkanie z reżyserem.

Historia grupki znajomych, którzy spotykają się w letniskowym domku kilka lat po maturze. Mają po dwadzieścia kilka lat, część z nich zrobiła kariery w międzynarodowych korporacjach, wszyscy czują się częścią najlepszego pokolenia Polaków. W luźnej atmosferze, pod wpływem alkoholu zaczynają uwalniać się, tkwiące w nich fobie i demony. Powstały poza oficjalnymi instytucjami Knives Out, film o tytule zaczerpniętym z piosenki Radiohead, jest próbą ukazania stanu polskiego ducha tu i teraz. Obsada: Michał Surówka, Natalia Łągiewczyk, Anastazja Borkoniuk, Kacper Sasin.

Po pokazie filmu odbędzie się spotkanie z reżyserem Przemysławem Wojcieszkiem, nagrodzonym w 2005 roku Paszportem „Polityki” scenarzystą, dramaturgiem i reżyserem przypisywanym do nurtu kina niezależnego.

Pokazywany na festiwalach T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu i Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym film Knives Out opowiada o obecnej sytuacji w Polsce. W międzyczasie Przemysław Wojcieszek zrealizował również w podobnym duchu sztukę Polska krew oraz Hymn narodowy. W trakcie spotkania porozmawiamy nie tylko o filmowej, ale i teatralnej pracy reżysera.

Przemysław Wojcieszek

Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Wrocławskim. Jest autorem scenariusza do filmu Poniedziałek Witolda Adamka, napisał również scenariusze do wszystkich swoich filmów. Zadebiutował jako reżyser w 1999 roku filmem Zabij ich wszystkich. W 2005 roku otrzymał Paszport „Polityki” w kategorii Film za oryginalne dzieła będące manifestem pokolenia 30-latków szukających dla siebie miejsca w naszej rzeczywistości. W 2004 roku zadebiutował w teatrze jako autor i reżyser sztuki Made in Poland. Jego filmy Doskonałe popołudnie, Made in Poland i Sekret były pokazywane na Berlinale.

Wybrana filmografia:

• 2001 Głośniej od bomb / Louder Than Bombs