fbpx Ray Wilson – były wokalista Genesis - wystąpi w Starym Maneżu | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Ray Wilson – były wokalista Genesis - wystąpi w Starym Maneżu

Koncert Ray'a WilsonaWe wtorek 14 lutego 2017 roku w Starym Maneżu wystąpi Ray Wilson. Brytyjski wokalista i kompozytor zaprezentuje podczas koncertu zarówno największe przeboje grupy Genesis, jak i kompozycje ze swoich najnowszych albumów.

Grając rocznie ponad 100 koncertów na całym świecie spokojnie mógłby się znaleźć w księdze rekordów Guinnessa. Rok 2016 był dla Raya Wilsona bardzo owocny, na rynku pojawiły się aż dwa nowe albumy artysty -  akustyczny “Song for a friend” oraz “Makes me think of home” o brzmieniu bardziej elektrycznym. Albumy spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku polskim. Podczas koncertu w Starym Maneżu nie zabraknie solowej twórczości, ale przede wszystkim wielkich przebojów jak  np. “Another day in paradise”, “Jesus he knows me”, “Land of confusion”, “Follow you follow me”, “Congo” czy “Inside”. Wilsonowi towarzyszyć będą na scenie muzycy ze Szkocji, Niemiec oraz Polski, z którymi współpracuje od lat – Ali Ferguson (gitara solowa), Steve Wilson (chórki, gitary), Lawrie Mcmillan (gitara basowa), Stefanie Hoelk (Skrzypce), Marcin Kajper (saksofon), Mariusz Koszel (perkusja), Michał Łyczek (piano).

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów, w tym był numerem 1 w UK. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.

14 lutego 2017 (wtorek), godz. 20:00

STARY MANEŻ, ul. Słowackiego 23, Gdańsk Garnizon
BILETY: do nabycia online na www.starymanez.pl oraz w kasie Starego Maneżu.

środa, 18 stycznia 2017 roku, 15:28