fbpx Zjazd Wiosenny Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Chemicznego 2017 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zjazd Wiosenny Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Chemicznego 2017

Fragment strony www ZjazduZarząd Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Chemicznego jest organizatorem ogólnopolskiego naukowego „Zjazdu Wiosennego Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Chemicznego 2017”, który odbędzie się 05-09 kwietnia 2017 r. w Stegnie k. Gdańska.

Zjazd Wiosenny SSPTChem jest konferencją cykliczną, organizowaną od ponad 15 lat. Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia ogólno-chemiczne, jak również te z pogranicza chemii, biologii, medycyny, technologii chemicznej, fizyki oraz nanotechnologii. Główne cele organizacyjne Zjazdu Wiosennego, wpisujące się także w założenia działalności SSPTChem to:

- wymiana doświadczeń naukowych z dziedziny chemii oraz pokrewnych nauk przyrodniczych wśród środowiska studenckiego wszystkich poziomów,

- zapoznanie przyszłych chemików z rynkiem chemicznym w Polsce, poznanie perspektyw rozwoju w zawodach chemicznych i około-chemicznych w naszym kraju, promocja polskiej nauki oraz kariery w nauce i przemyśle,

- integracja środowiska młodych chemików i entuzjastów chemii z całej Polski,

- wspomaganie rozwijania sieci ogólnopolskiej współpracy naukowej, poprzez kojarzenie osób o podobnych zainteresowaniach naukowych.

W konferencji corocznie biorą udział najzdolniejsi studenci i doktoranci, przedstawiciele większości Polskich uczelni wyższych. Dotychczas Zjazdy SSPTChem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych naukowców. Uczestnicy mają możliwość prezentacji wyników swoich badań w formie komunikatu ustnego lub plakatu naukowego w języku polskim lub angielskim. W trakcie konferencji mają także miejsce warsztaty i spotkania z zaproszonymi gośćmi, w tym m.in. wywodzącymi się ze świata przemysłu. Konferencja ta stanowi okazję do wspólnego spotkania, podzielenia się wiedzą i dyskusji na temat działań organizacji w przyszłości.

Opłata zjazdowa, która obejmuje:

- pełne wyżywienie (5.04.2017 kolacja; 6 - 8.04.2017 śniadanie, obiad, kolacja; 9.04.2017 śniadanie;  oraz przerwy kawowe),

- zakwaterowanie (5 - 9.04.2017),

- materiały konferencyjne,

- certyfikat uczestnictwa (tylko autor prezentujacy),

- udział w sesjach referatowo - posterowych,

- udział w imprezach/zabawach integracyjnych,

- wycieczkę niespodziankę,

wynosi 450 zł (członkowie SSPTChem) bądź 550 zł (uczestnicy niezrzeszeni).

Ostateczny termin nadsyłania abstraktów i wnoszenia opłat zjazdowych mija 28.02.2017.

Więcej informacji na stronie: http://www.ssptchem.pl/pl/najblizszy-zjazd

czwartek, 19 stycznia 2017 roku, 13:37