fbpx Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Narodową "Filmowe Psycho-Tropy". | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Narodową "Filmowe Psycho-Tropy".

Plakat Ogólnopolskiej Konferencji Narodowej "Filmowe Psycho-Tropy" Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiej Konferencji Narodowej "Filmowe Psycho-Tropy" zaprosza do udziału w wydarzeniu, organizowanym przez SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny i Uniwersytet Śląski w Katowicach. Konferencja odbędzie się 26–27 kwietnia 2017 w Katowicach.

Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Zastosowanie filmów w edukacji i profilaktyce”. Konferencja adresowana jest do naukowców i praktyków. Do udziału w wydarzeniu zapraszani są szczególnie badacze filmu i ich percepcji (psychologów, pedagogów, filmoznawców, kulturoznawców  i przedstawicieli dziedzin pokrewnych), a także osoby wykorzystujące film w edukacji i profilaktyce, nauczycieli, wykładowców i edukatorów.

Obszary tematyczne konferencji obejmują takie zagadnienia jak:

film a psychoedukacja,

film a profilaktyka,

film a nowe media,

wykorzystanie filmu w terapii,

wykorzystanie filmu w uczeniu się,

wykorzystanie filmu w dydaktyce psychologii,

oddziaływanie filmu na odbiorcę,

film jako odbicie doświadczeń społecznych i osobistych.

Poza sesjami tematycznymi, których celem będzie poszerzenie wiedzy, przyjrzenie się najnowszym wynikom badań oraz wymiana doświadczeń w edukacji i profilaktyce za pośrednictwem filmu w planach zorganizowanie:

certyfikowane warsztaty na temat metodyki pracy z filmem,

pokaz filmowy z komentarzem eksperta,

publikację tekstów naukowych czynnych uczestników (pod warunkiem uzyskania pozytywnych recenzji).

Zgłoszenia czynnego uczestnictwa należy nadsyłać do 3 marca 2017 na adres e-mail: filmowe.psycho-tropy@swps.edu.pl

Więcej informacji nt. konferencji znajduje się na stronie: www.swps.pl/konferencjafilmowepsycho-tropy.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin