fbpx Kampania informacyjna RPO i RF na temat kredytów "frankowych" | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Kampania informacyjna RPO i RF na temat kredytów "frankowych"

fot. www.freeimagines.comW środę 8 lutego w Gdańsku w godz. godz. 11:00 – 15:00, Rzecznik Praw Obywatelskich i Rzecznik Finansowy organizują spotkanie informacyjne dla posiadaczy kredytów zwanych "frankowymi".

Miejsce spotkania zostało zmienione i odbędzie się ono w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego, przy ul. Bażyńskiego 6.

Następnego dnia – 9 lutego takie spotkanie odbędzie się też w Słupsku w godzinach 11.00 do 15.00 w Urzędzie Miasta przy pl. Zwycięstwa 3.

Spotkania odbyły się już we Wrocławiu, Katowicach, Bydgoszczy, Częstochowie i Lublinie. Przychodziło na nie nawet  200-300 osób.  Do tego, jak się okazało, większość  nich nie przedsięwzięła jeszcze żadnych kroków i nie analizowała swojej sprawy.

Dlatego organizowany jest wykład-seminarium z możliwością zadawania pytań. To najlepsza forma przekazania kluczowej informacji, jak uruchomić pomoc Rzecznika Finansowego, która może przyjąć formę pisemnych analiz. Taka pomoc - zgodnie z prawem - możliwa jest tylko dla osób, które wyczerpały już dostępne środki, tj. drogę reklamacji w banku. Na wykładzie-seminarium eksperci wyjaśnią, na czym to polega.

Ekspert RF i ekspert RPO nadal będą przyjmować zainteresowanych sprawą kredytów, ale - aby móc porozmawiać z jak największą liczbą osób -  muszą (tak jak dotychczas) ograniczać każde spotkanie do 20-30 minut. Przyjmą więc 20-30 osób w ciągu dnia. Taka rozmowa przynosi najwięcej korzyści tym, którzy mają już otwarte postępowania i chcą zadać konkretne pytania w bardzo szczegółowych sprawach.

Eksperci mogą też udzielać informacji w indywidualnych rozmowach o tym, jak się składa reklamację, ale - z doświadczenia wynika, że - lepiej zdobyć taką wiedzę na ogólnym spotkaniu, bowiem w rozmowie indywidualnej nie każdemu przyjdą do głowy wszystkie potrzebne pytania.

Treść wprowadzona przez: Marta Demartin
poniedziałek, 6 lutego 2017 roku, 15:09