fbpx Luty z KULTURĄ DOSTĘPNĄ w kinach Helios | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Luty z KULTURĄ DOSTĘPNĄ w kinach Helios

Plakat zapowiadający seanse w ramach cyklu Kultura Dostępna10 złotych – tylko taka suma wystarczy, aby raz w tygodniu zobaczyć najciekawsze polskie filmy ostatnich lat. Tej zimy w kinach ogólnopolskiej sieci Helios wystartowała VI edycja projektu Kultura Dostępna. W ramach programu prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury w każdy czwartek o godzinie 18:00 można obejrzeć cenione przez krytyków oraz nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy polskiej produkcji.

Wśród lutowych tytułów prezentowanych w ramach cyklu znajdą się: surrealistyczna komedia z elementami kryminału - "Ederly" (seans 2 lutego), obsypana nagrodami poruszająca saga Beksińskich - "Ostatnia Rodzina" (seans 9 lutego), optymistyczna historia o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi - "Szkoła uwodzenia Czesława M." (seans 16 lutego) oraz znakomity thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych - "Jestem Mordercą" (seans 23 lutego).

„Kultura dostępna w kinach” to projekt NCK, które wraz z siecią kin Helios zachęca Polaków do oglądania rodzimych produkcji w kinowej jakości. Dzięki dostępności kin projektu Kultura Dostępna w całej Polsce oraz przystępnej cenie biletu projekt zyskał grono stałych odbiorców i fanów dobrego polskiego kina.

Szczegółowe informacje dotyczące cyklu oraz poszczególnych seansów we wszystkich kinach sieci Helios, a także opcja rezerwacji oraz zakupu biletów dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna. Zapraszamy!

Dla słuchaczy Radia MORS mamy podwójne zaproszenie do Kina Helios w Galerii Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu. Żeby otrzymać zaproszenie trzeba na adres mors@ug.edu.pl przesłać odpowiedź na pytanie: Z jakiego miasta pochodziła rodzina Beksińskich?

środa, 8 lutego 2017 roku, 11:40