fbpx Zakochaj się w IT z Uniwersytetem Gdańskim | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zakochaj się w IT z Uniwersytetem Gdańskim

fot. www.freeimagines.comKoło Naukowe Kolor zaprasza na bezpłatną konferencję IT, która już od wielu lat odbywa się na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. W tym roku organizatorzy połączyli finał ogólnopolskiego konkursu Mat2Tab z wydarzeniami promującymi branżę informatyczną oraz zrzeszającymi środowiska akademicko-biznesowe. Przygotowano również  mnóstwo nagród dla uczestników konferencji.

Konferencja odbędzie się 15 lutego o godz. 9:00 na wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, Wita Stwosza 57.

Ideą konferencji jest integracja osób interesujących się informatyką oraz studenckich środowisk akademickich, budowanie relacji ze specjalistami z branży IT, wymiana doświadczeń, zrzeszenie środowiska akademicko -biznesowego, zapoznanie z rynkiem pracy i nowoczesnymi technologiami.

Zakochaj się w IT z UG (IT Academic Day UG) odbędzie się równocześnie na trzech aulach: w auli biznesowej uczestnicy poznają m.in. informacje dotyczące startupów oraz jak wygląda zarządzanie projektami w IT, w auli technologicznej – nowości programistyczne, czym jest cleancode oraz jakie są najnowsze trendy w programowaniu, a w trzeciej auli będzie mieć miejsce finał ogólnopolskiego konkursu programistycznego Mat2Tab, skierowanego do studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, podczas którego finaliści będą prezentować projekty wykorzystujące tablice multimedialne oraz urządzenia mobilne. Dodatkowo w kilku laboratoriach Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG będzie można wziąć udział w dodatkowych warsztatach takich jak: zajęcia z robotyki, pokazy lotu dronem, kinect & xbox party, nauka programowania w 6 godzin.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin