fbpx Doradztwo zawodowe w Radiu MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Doradztwo zawodowe w Radiu MORS

Mężczyzna patrzący na góry Fot. Joshua Earle/unsplash.comO studiach i pracy zawodowej można rozmawiać w sposób interesujący, a nawet intrygujący. W nowym programie Radia MORS „Cel: Dobra praca” skupimy się na perspektywach współczesnego rynku zatrudnienia, metodach badania predyspozycji zawodowych, szeroko rozumianym doradztwie zawodowym oraz coachingu.

Wywiady z interesującymi gośćmi z różnych sektorów pozwolą na ujęcie poruszanych tematów w szerokiej perspektywie. Temat jest ważny i trzeba o nim mówić. Jak zauważa Iwona Piotrowska z Centrum Informacji i planowania Kariery Zawodowej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Gdańsku: „ludzie nie do końca wiedzą, gdzie szukać pomocy w związku z trudną sytuacją na rynku pracy. Poniekąd jest to spowodowane tym, że niedostatecznie wypływają informacje dotyczące wsparcia na różnych etapach kariery. Już w szkole możemy korzystać z doradztwa w poradni psychologiczno-pedagogicznej, na studiach o możliwościach zawodowych informują nas akademickie Biura Karier. Po zakończeniu nauki odpowiednią instytucją wsparcia może być Wojewódzki Urząd Pracy albo instytucje pozarządowe”.

Media społecznościowe są doskonałym źródłem informacji na temat doradztwa zawodowego oraz coachingu, ale nadal niewystarczającym. Mimo kampanii oraz wielu wydarzeń promocyjnych zdumiewająco mało osób wie, gdzie szukać pomocy w wyborze ścieżki kariery zawodowej.

Słuchaj nas w każdy poniedziałek o 12:00 oraz w piątki o 11:00, a dowiesz się, jak wybrać najlepszą dla siebie pracę i jak pracować z przyjemnością.

Karolina Wrochna

poniedziałek, 27 lutego 2017 roku, 15:04