fbpx Bajki dla dziewczynek, chłopców i dorosłych | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Bajki dla dziewczynek, chłopców i dorosłych

Kadr z filmu Piekna i BestiaCinema3D zaprasza od piątku na trzy nowe filmy wchodzące na ekrany kin. Wszystkie trzy łączy to, ze prezentują świat całkowicie wymyślony. Piękna i Bestia to bajka o zaklętym księciu, Wrota bohaterów to bajka o zaklętym graczu komputerowym, a Wszystko albo nic to bajka o nimfomankach i zabójczo przystojnych, inteligentnych, wrażliwych i bogatych mężczyznach, którzy razem dążą do stałych związków. Dla słuchaczy Radia MORS mamy oczywiście wejściówki do Cinema3D na kwietniowe seanse. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie ile lat miała Emma Watson, gdy otrzymała rolę Hermiony Granger. Odpowiedzi wysyłajcie na adres mors@ug.edu.pl.

Piękna i Bestia

Kolejna ekranizacja popularnej bajki. Tym razem z udziałem aktorów. Bellę gra znana z Harrego Pottera Emma Watson, która w serii o czarodzieju grała Hermionę Granger. Dla tych, którzy jakimś cudem nie znają tej bajki, krótkie streszczenie. Bella, błyskotliwa, piękna i niezależna młoda kobieta, szukając zaginionego ojca, trafia do ponurego zamku Bestii. Uwięziona w tajemniczej posiadłości dziewczyna z czasem zaprzyjaźnia się z jej zaczarowanymi mieszkańcami. Tam poznaje Bestię. Mimo początkowego przerażenia Bella stopniowo zaczyna dostrzegać dobre serce i duszę Księcia, uwięzionego w ciele potwora.

Wrota bohaterów

Jack jest maniakiem gier video, który spędza każdą wolną chwilę przed komputerem. Wciela się tam w postać Czarnego Rycerza, który ratuje dawne Imperium przed zakusami złowrogich sił. Pewnego dnia wirtualna rzeczywistość, którą znał tylko z ekranu komputera, wchłania go i przenosi do niesamowitego świata pełnego przygód, czarów i magicznych istot. Jack musi stanąć w obronie Imperium i uratować piękną księżniczkę, w której zakochuje się bez reszty. Jego śladami rusza jednak potężny mściciel, który podejrzewa, że chłopak może być legendarnym wojownikiem. Jack musi odnaleźć w sobie siłę Czarnego Rycerza, który do tej pory był tylko postacią, w którą wcielał się w grze. Zbliża się decydujące starcie.

Wszystko albo nic

Pomimo twarzy dwóch znanych polskich aktorów na plakacie jest to film słowacko-czeski. Pikantnie romantyczna komedia o singlach i miłości, której lepiej nie mieszać z nimfomanią, dietą wege, ani zbyt szybkim zakochaniem. Film inspirowany przebojową „Bridget Jones” opowiada o sercowych poszukiwaniach grupy znajomych, których codzienność wygląda jak najlepsze odcinki kultowych „Przyjaciół”. O uczucia jednej z pięknych bohaterek (w tej roli Tatiana Pauhofová znana polskim widzom z miniserialu „Gorejący krzew” Agnieszki Holland oraz produkcji „Janosik. Prawdziwa historia”) powalczy dwóch amantów polskiego kina – Michał Żebrowski i Paweł Deląg. Film na podstawie bestsellerowej serii książek Evy Urbaníkovej.

Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę od bardzo wczesnego wieku zaczęły interesować książki z półki „tylko dla dorosłych”. Obecnie, zrażona do relacji damsko-męskich i mająca na swoim na koncie bezpowrotnie zakończony długoletni związek, jest współwłaścicielką księgarni z literaturą, której bliżej do „Kamasutry” niż „Krecika”. Jej partnerką w interesie i najlepszą przyjaciółką jest Vanda – pragnąca przygód nimfomanka, która brzydzi się spotykaniem tego samego mężczyzny dwie noce z rzędu, nie mówiąc już o poznawaniu jego imienia. W prowadzeniu sklepu pomaga im Edzio – ubóstwiający mięsne potrawy gej, który podobnie jak jego dwie koleżanki, w głębi serca pragnie spotkać „tego jedynego”. Wszystko zmieni się, gdy do życia grupy przyjaciół wkroczy czterech mężczyzn: wysoki, zadbany i niezwykle wrażliwy (szczególnie na dietę inną niż wegetariańska) Leo, lekko siwiejący i lubujący się w młodszych kobietach profesor uniwersytecki (Krzysztof Tyniec), rozsądny i zabójczo przystojny biznesmen (Michał Żebrowski) oraz romantyczny i czarujący lekarz (Paweł Deląg).Chociaż miłość to same kłopoty, to i tak trójka przyjaciół odda się jej bez reszty.

czwartek, 16 marca 2017 roku, 10:04