fbpx Studia wyższe w Polsce powinny być płatne | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Studia wyższe w Polsce powinny być płatne

Fragment banknotu 5 euro Fot. Didier Weemaels/Unsplash25 kwietnia 2017 o godz. 13:30 na Uniwersytecie Gdańskim, w auli C9 Wydziału Zarządzania w Sopocie, odbędzie się debata oksfordzka z udziałem studentów Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Teza debaty, brzmi: „Studia wyższe w Polsce powinny być płatne”. Debatę poprowadzi Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu.

Zgodnie z regulaminem debaty decyzja, która drużyna stanie po stronie propozycji, a która opozycji, zostanie podjęta w drodze losowania, przed audytorium na krótko przed rozpoczęciem debaty.

Przed losowaniem zostanie również przeprowadzone głosowanie wśród osób zgromadzonych na sali wskazujące na preferencje dotyczące poparcia tezy. Takie samo głosowanie odbędzie się po wystąpieniach poszczególnych mówców z obu drużyn. Zwycięzcą debaty będzie drużyna reprezentująca tę stronę, na rzecz której nastąpi większy przyrost liczby głosów oddanych przez gości zgromadzonych na auli.

Organizatorami debaty są Uniwersytet Gdański oraz Akademia EFC.

Patronat nad wydarzeniem objęło Towarzystwo Ekonomistów Polskich.

środa, 12 kwietnia 2017 roku, 13:00