fbpx „Nauczycielka” w cyklu Kino Konesera | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

„Nauczycielka” w cyklu Kino Konesera

Kadr z filmu NauczycielkaW czwartek, 27 kwietnia  w gdańskim kinie Helios (Metropolia) odbędzie się specjalny seans z cyklu Kino Konesera z udziałem wybitnego krytyka filmowego, Tomasza Raczka – Ambasadora Cyklu oraz dziennikarzy Radia MORS – Kamila Kucharskiego oraz Rafała Skwarka. Widzowie zobaczą laureata Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, film „Nauczycielka”.

Przybycie nowej nauczycielki do podmiejskiej szkoły w Bratysławie roku 1983 wywraca do góry nogami życie lokalnej społeczności. Maria Drazdechova od początku zdaje się manipulować uczniami i ich rodzicami.

Po próbie samobójczej jednego z uczniów dyrektor placówki zamierza oddelegować kłopotliwą nauczycielkę. W tym celu jednak rodzice muszą podpisać petycję. Problem w tym, że ma ona daleko idące koneksje w Partii Komunistycznej. Czy prowincjusze będą w stanie zawalczyć o to, w co wierzą?

Helios Gdańsk Metropolia

27 kwietnia (czwartek), godz. 18:30

Nauczycielka, reż. Jan Hrebejk

Produkcja: Słowacja, Czechy / 102 min.

Dla słuchaczy Radia MORS mamy dwuosobowe zaproszenia na dowolny seans do kina Helios w Galerii Metropolia. Żeby je zdobyć trzeba odpowiedzieć na pytanie: „Jaki tytuł nosił pierwszy pełnometrażowy film słowacki?”. Odpowiedź należy przesłać na adres mors@ug.edu.pl.

Szczegóły dotyczące repertuaru Kina Konesera w kinach ogólnopolskiej sieci Helios dostępne są na stronie internetowej www.helios.pl. Informacje dotyczące cyklu można znaleźć również na stronie: www.facebook.com/KinoKonesera. Zapraszamy!

wtorek, 25 kwietnia 2017 roku, 11:14