fbpx Nowy projekt na rzecz czystego Bałtyku | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Nowy projekt na rzecz czystego Bałtyku

fot. baner projektuNowy Projekt w ramach Programu Region Morza Bałtyckiego - COMPLETE „Completing management options in the Baltic Sea Region to reduce risk of invasive species introduction by shipping

Celem Projektu COMPLETE jest opracowanie propozycji systemu zarządzania zanieczyszczeniami biologicznymi (gatunki obce) wnoszonymi przez wody balastowe i kadłuby statków, który będzie spójny i odpowiednio dopasowany dla Regionu Morza Bałtyckiego. Projekt będzie miał kluczowe znaczenie dla regionu, gdyż oprócz kompleksowego podejścia do ww. problemu w jego realizację będą zaangażowane różne grupy docelowe: stocznie, mariny i organizacje żeglarskie, przemysł okrętowy, ministerstwa transportu i środowiska, porty bałtyckie i gminy nadmorskie, elektrownie i inne duże zakłady przemysłowe, wykorzystujące wodę morską do chłodzenia. W realizację Projektu zaangażowanych będzie dwunastu partnerów z siedmiu państw Regionu Morza Bałtyckiego. Wśród nich znajduje się Uniwersytet Gdański, a Kierownikiem ze strony Uczelni jest dr hab. Monika Normant-Saremba, prof. nadzw. z Wydziału Oceanografii i Geografii.

Projekt będzie realizowany w okresie 09.2017- 08.2020.

Budżet Projektu, przypadający na Uniwersytet Gdański, opiewa na 248 tys. EUR.

wtorek, 30 maja 2017 roku, 0:27