fbpx AZS Uniwersytet Gdański na trzecim miejscu w Polsce! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

AZS Uniwersytet Gdański na trzecim miejscu w Polsce!

Kolarze AZS UGZakończyła się edycja 2016/2017 Akademickich Mistrzostw Polski. AZS Uniwersytet Gdański obronił III miejsce wśród uniwersytetów w Polsce.

O kolejności miejsc w punktacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski decydowała suma 35 najlepszych wyników (punktów) zdobytych przez zawodnczki i zawodników w poszczególnych dyscyplinach, w których dana uczelnia została sklasyfikowana. W klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni Uniwersytet Gdański zajął wysokie 11. miejsce tracąc do pierwszej 10-tki … 3,5 punkta.

Trzecie miejsce w klasyfikacji uniwersytetów dla Uniwersytetu Gdańskiego uważam za sukces. W wielu dyscyplinach mieliśmy zmianę warty – doświadczonych zawodników zastąpili młodzi, którzy na Akademickich Mistrzostwach Polski zbierali pierwsze szlify, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. Cóż taka jest specyfika sportu akademickiego – czasem żal , że wybitni sportowcy kończą studia i nie będą już bronić naszych barw. W życiu czekają ich kolejne wyzwania. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia zaszczytnego trzeciego miejsca w Polsce – Wszystkim reprezentującym AZS UG Zawodniczkom i Zawodnikom, Trenerom, Władzom Uczelni i Sponsorom” – powiedział Piotr Walczak, Prezes KU AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

Obronione miejsce na podium w klasyfikacji Uniwersytetów to zasługa wieloletniej bardzo dobrej współpracy na linii AZS – Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Bardzo nas cieszy, że władze Uczelni dostrzegają tą symbiozę oraz wspierają realizowanie sportowych pasji przez naszych studentów. Wiemy, że dobrze zorganizowane sekcje sportowe są jednym z atutów jakie przekonują kolejnych maturzystów do wstępowania w szeregi braci studenckiej UG. Na ostateczny sukces pracuje ponad 20 trenerów i kilkuset studentów, to im należą się największe słowa uznania – dodał Tomasz Aftański, Z-ca Dyrektora SWFiS ds. Sportowych.

Podium w klasyfikacji uniwersytetów:

1. Uniwersytet Warszawski

2. Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej Lublin

3. UNIWERSYTET GDAŃSKI

Najlepsze wyniki w klasyfikacji drużynowej osiągnęły sekcje (kolejność alfabetyczna):

1. Biegi Przełajowe - brązowy medal, trener: mgr Andrzej Cieplik

2. Futsal Mężczyzn – srebrny medal, trener: mgr Mariusz Kinda

3. Kolarstwo Górskie – brązowy medal, trener: mgr Andrzej Cieplik

4. Koszykówka Kobiet – srebrny medal, trener: mgr Włodzimierz Augustynowicz

5. Lekkoatletyka Kobiet – brązowy medal, trener: mgr Andrzej Cieplik

6. Piłka Ręczna Kobiet – srebrny medal, trener: dr Jan Patok

7. Piłka Siatkowa Mężczyzn – złoty medal, trener: mgr Edward Pawlun