fbpx Filmy w dobrym stylu w Kinie Helios | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Filmy w dobrym stylu w Kinie Helios

Kadr z filmu Babilon BolszojW ostatnich dniach czerwca Kino Helios w Galerii Metropolia proponuje trzy filmy w dobrym stylu. 28 czerwca w cyklu Kino Konesera można obejrzeć brytyjski „Babilon Bolszoj”, 29 czerwca w cyklu Kultura Dostępna polski „Jestem mordercą”, 30 czerwca premierę ma amerykański „W starym dobrym stylu”. Dla słuchaczy Radia MORS mamy podwójne wejściówki na dowolne seanse w Kinie Helios. Żeby je otrzymać trzeba odpowiedzieć na pytanie jacy aktorzy zagrali trzy główne postacie w pierwszej amerykańskiej wersji „W starym dobrym stylu”. Odpowiedź należy przesłać na adres mors@ug.edu.pl.

Babilon Bolszoj

W nocy 17 stycznia 2013 roku Siergiej Filin niegdyś genialny tancerz, a obecnie kontrowersyjny dyrektor artystyczny baletu Bolszoj został zaatakowany pod swoim domem. Zamaskowany mężczyzna oblał jego twarz żrącym kwasem. Odniesione obrażenia były na tyle poważne, że Filinowi groziła całkowita utrata wzroku. Media w Rosji obiegła sensacyjna wiadomość o tragicznej napaści, co miało poważne konsekwencje dla wizerunku Teatru Bolszoj – żywej, baletowej legendy znanej nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie. Sytuację pogorszyła wiadomość o aresztowaniu podejrzanego o zorganizowanie napaści Pavla Dmitrichenko – jednego z solistów baletu.

Wszystkie te wydarzenia zdemaskowały to, o czym wtajemniczeni wiedzieli od dawna: walkę o władzę i wpływy w teatrze, starcia osobowości i ambicji, wzajemną zazdrość o role.

Jestem mordercą

Thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?

W starym, dobrym stylu

Trzej najlepsi kumple - Willie, Joe i Albert decydują się przełamać stereotyp spokojnych emerytów i po raz pierwszy w życiu zejść ze ścieżki prawości, po tym jak ich fundusz emerytalny zostaje zlikwidowany. Aby samodzielnie opłacać swoje rachunki i nie stać się ciężarem dla najbliższych, trzej zdesperowani przyjaciele stawiają wszystko na jedną kartę i postanawiają napaść na ten sam bank, który pozbawił ich pieniędzy.

środa, 28 czerwca 2017 roku, 11:10