fbpx Maraton horrorów w CINEMA3D | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Maraton horrorów w CINEMA3D

maraton grozyW piątek, 11 sierpnia zdarzy się coś strasznego. Tej nocy w CINEMA3D zdarzy się Maraton Horrorów Obecność/Annabelle. Wyjątkowe wydarzenie dla fanów horrorów i nieprzespanych nocy. Chcesz zostać uczestnikiem prawdziwej uczty najlepszego kina grozy? Zagramy cztery mrożące krew w żyłach horrory.

1. „Obecność”

reż. James Wan | USA 2013 | 112 min | horror

Zanim powstało Amityville, było Harrisville. "Obecność" opowiada prawdziwą historię Eda i Lorraine Warrenów, światowej sławy badaczy zjawisk paranormalnych, którzy zostali wezwani przez rodzinę terroryzowaną na odludnej farmie przez mroczną zjawę. Zmuszeni do konfrontacji z potężnym demonem, Warrenowie stają przed najbardziej przerażającym przypadkiem w ich życiu.

Film fabularny oparty na aktach spraw, rozwiązywanych przez małżeństwo demonologów, Eda i Lorraine Warrenów. W "Obecności" występują nominowana do nagrody Akademii Filmowej Vera Farmiga (W chmurach, serial telewizyjny Bates Motel) i Patrick Wilson (Naznaczony) jako Warrenowie oraz Ron Livingston (Niezwykłe życie Timothy Greena) i Lili Taylor (serial telewizyjny Hemlock Grove) w rolach Rogera i Carolyn Perronów, mieszkańców nawiedzonego domu.

2. „Annabelle”

reż. James Wan | USA 2014 | 98 min | horror, thriller

Choć Annabelle przerażała w "Obecności", to tutaj wszystko się dla niej zaczęło. Zdolna do niewyobrażalnego okrucieństwa lalka istnieje naprawdę. Jest zamknięta w okultystycznym muzeum w Connecticut, a dostęp do niej ma jedynie ksiądz, który dwa razy w miesiącu dokonuje obrzędu jej poświęcenia. Akcja thrillera o zjawiskach nadprzyrodzonych "Annabelle" rozpoczyna się, zanim rozpętało się całe zło. John Form znajduje idealny podarunek dla swojej ciężarnej żony Mii — piękną i rzadko spotykaną starodawną lalkę ubraną w śnieżnobiałą suknię ślubną. Radość Mii z prezentu nie trwa jednak długo. Pewnej straszliwej nocy para zostaje napadnięta w domu przez wyznawców szatana, którzy brutalnie atakują małżonków. Jednak rozlana krew i przerażenie to nie wszystko, co po sobie pozostawią. Okultyści wywołają istotę tak złą, że nic z tego, co uczynili, nie będzie w stanie równać się ze złowrogą bramą do świata przeklętych, jaką stanie się... Annabelle. Nad filmem ponownie współpracowali twórcy cieszącego się ogromną popularnością thrillera o zjawiskach nadprzyrodzonych "Obecność" z 2013 roku. James Wan, reżyser tego światowego hitu, wyprodukował "Annabelle" wraz z Peterem Safranem. John R. Leonetti, który odpowiadał za zdjęcia do thrillera "Obecność", tym razem zajął się reżyserią.

3. „Obecność 2”

reż. James Wan | USA 2016 | 133 min | horror

"Obecność 2", to ekranizacja kolejnego przypadku zaczerpniętego z archiwum spraw słynnych demonologów Eda i Lorraine Warrenów. Za kamerą ponownie staje James Wan (Szybcy i wściekli 7) — autor rekordowego sukcesu "Obecności". W obsadzie po raz kolejny znaleźli się nominowana do Oscara Vera Farmiga (W chmurach, serial telewizyjny Bates Motel) oraz Patrick Wilson (seria Naznaczony) jako Lorraine i Ed Warrenowie. Tym razem badacze udają się do północnego Londynu. W nękanym przez złośliwe duchy domu, w którym samotna matka wychowuje czwórkę dzieci, przeprowadzą jedno ze swoich najbardziej przerażających śledztw. Film powstał na fali światowego sukcesu wyreżyserowanej przez Wana "Obecności", która zanotowała najlepsze otwarcie wszech czasów dla horroru opartego na oryginalnym scenariuszu.

4. „Annabelle: Narodziny zła” – PREMIERA

reż. James Wan | USA 2017 | 109 min | horror

W "Annabelle: Narodziny zła", kilka lat po tragicznej śmierci córeczki lalkarz i jego żona przyjmują pod swój dach zakonnicę i dziewczynki z sierocińca, które niedługo potem staną się celem opętanego dzieła rąk lalkarza — Annabelle. Produkcja jest kontynuacją cieszącego się ogromną popularnością horroru "Annabelle" z 2014 r. Za produkcję drugiej części ponownie odpowiadają Peter Safran i James Wan, którzy odnieśli sukces, współpracując także przy produkcji filmów z serii "Obecność".

Informujemy, że nie jest prowadzona rezerwacja miejsc dla tego wydarzenia.

Bilety do nabycia w kasach kinach lub systemie online: www.cinema3d.pl/gdansk

Podczas maratonu obowiązuje dolewka dowolnego napoju GRATIS!

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin