fbpx Studenci UG w konkursie ABB IT Challenge | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Studenci UG w konkursie ABB IT Challenge

Logo konkursu ABB IT ChallengeZespół studentów EllEd, w skład, którego wchodzą studenci Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Toruniu, dostał się do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu ABB IT Challenge 2016 organizowanego przez Centrum Systemów Informatycznych ABB. EllEd będą walczyć o udział w trzecim etapie z 11 zespołami z całej Polski. Trzymajmy kciuki!

Drużyna, w której skład wchodzą studenci Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Toruniu została wybrana spośród kilkudziesięciu zespołów, które zgłosiły swoje konkursowe pomysły. W tegorocznej, 9. edycji ABB IT Challenge został podjęty temat szeroko pojętej edukacji. Zadaniem studentów jest stworzenie projektu informatycznego wspomagającego procesy uczenia się i odpowiadającego na hasło konkursu „Learning – LevelUP”. Rozwiązanie może być skierowane do dowolnej grupy – dzieci, dorosłych i seniorów; studentów, aktywnych zawodowo lub poszukujących pracy; dokształcających się w ramach wykonywanej profesji lub w ramach hobby.

- Członkowie jury oceniali projekty, biorąc pod uwagę ich unikalność, innowacyjność, możliwości wdrożenia oraz atrakcyjność dla przyszłych użytkowników. W tegorocznej edycji ABB IT Challenge, uczestnicy przygotowali propozycje dla bardzo różnych grup docelowych: od dzieci i uczniów, przez hobbystów i sportowców, aż po seniorów a nawet… maszyny - wyjaśnia Błażej Czeladzki, kierownik projektu ABB IT Challenge.

Studenci naszej uczelni zgłosili projekt, którym jest aplikacja rozwijająca procesy poznawcze. Teraz pracują nad jego wdrożeniem, a 31 maja poznamy zwycięzców tego etapu. Podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się 7 czerwca w Centrum Systemów Informatycznych ABB w Krakowie, do walki stanie 5 najlepszych zespołów. Główną nagrodą w konkursie jest 25 000 złotych.

Trzymajmy kciuki za EllEd!

Więcej informacji: www.itchallenge.pl

ABB jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają zakładom energetycznym, klientom przemysłowym oraz sektora transportu i infrastruktury zwiększać swoją wydajność, jednocześnie minimalizując negatywny wpływ na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia około 135 000 pracowników w blisko 100 krajach świata.

Centrum Systemów Informatycznych ABB jest częścią Grupy ABB. W Centrum Systemów Informatycznych ABB w Krakowie i w Łodzi pracuje ponad 350 specjalistów z branży IT. Programiści, analitycy, szefowie projektów, specjaliści baz danych i projektanci aplikacji internetowych, odpowiedzialni są za funkcjonowanie globalnych systemów komputerowych ABB.

ABB IT Challenge to coroczny konkurs technologiczny organizowany przez Centrum Systemów Informatycznych ABB (ISDC). Kładzie on szczególny nacisk na pracę zespołową, innowacyjny pomysł, techniczną umiejętność zaprojektowania rozwiązania odpowiadającego na realne potrzeby ludzi i zaprezentowanie planu wprowadzenia pomysłu w życie.

piątek, 29 kwietnia 2016 roku, 16:08