fbpx Po UG łatwiej zostać doradcą podatkowym | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Po UG łatwiej zostać doradcą podatkowym

Zadania podatkowe Fot. FreeimagesUniwersytet Gdański oraz Państwowa Komisja Egzaminacyjna ds. Doradztwa Podatkowego, działająca przy Ministerstwie Finansów, podpisały umowę, na mocy której absolwenci kierunku Podatki i Doradztwo Podatkowe II stopnia, którzy rozpoczną studia począwszy od roku akademickiego 2016/2017, będą zwolnieni  z części pisemnej egzaminu państwowego na doradcę podatkowego.

Uniwersytet Gdański jest pierwszą uczelnią w Polsce, która zawarła umowę tego rodzaju. Umowa stanowi realizację rozwiązań przewidzianych Prawie o szkolnictwie wyższym oraz Ustawy o doradztwie podatkowym.

Podatki i Doradztwo podatkowe to innowacyjny, międzywydziałowy kierunek studiów prowadzony wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego od roku akademickiego 2013/2014. Wiedza zdobyta w trakcie nauki predysponuje absolwentów do pracy w działach podatkowych, finansowych, księgowych i prawnych przedsiębiorców, kancelariach doradztwa podatkowego, kancelariach prawnych (w szczególności radcowskich i adwokackich), biurach podatkowych oraz urzędach organów podatkowych i organów kontroli skarbowej. Może być także przydatna w trakcie samodzielnego wykonywania działalności gospodarczej.

Zapraszamy do właśnie rozpoczynającej się dodatkowej tury rekrutacji na kierunek objęty umową (rejestracja do 18 października). Kierunek prowadzony jest w trybie zaocznym.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://ug.edu.pl/rekrutacja/studia/kierunki_studiow/20162017/podatki_i_doradztwo_podatkowe-niestacjonarne_-_zaoczne-ii_stopnia

poniedziałek, 26 września 2016 roku, 11:07