fbpx Martwica mózgu to pierwsza w Polsce audycja radiowa klasy B | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Martwica mózgu to pierwsza w Polsce audycja radiowa klasy B

Prześwietlenie uszkodzonego mózguRozrywki niskich lotów dostarczają Adenina i Tymina czyli dwie dziewczyny degenerowane i zdeterminowane niczym kod genetyczny.

Jak to się zaczęło?

Wraz z początkiem roku 2017 na terenie Uniwersytetu Gdańskiego miało miejsce nietypowe wydarzenie. Podczas podgrzewania zapiekanki w kuchence mikrofalowej sławnej kantyny na Wydziale Fizyki, zmaterializowała się kaseta. Początkowo sytuację potraktowano jako niewybredny kawał, jednak studenci Kryminalistyki, którzy właśnie konsumowali Pizzę Hawajską, postanowili wszcząć śledztwo w sprawie Cudownego Objawienia. Natychmiastowa konsultacja z ekspertami w dziedzinie fizyki, którzy również byli świadkami zdarzenia,  pozwoliła postawić hipotezę, że kaseta może pochodzić z przyszłości.

- Od lat fizycy podejrzewali, że podróże w czasie mogą być osiągalne dla człowieka. To, że wykorzystano do tego mikrofale, jest krokiem milowym w badaniach na ten temat – stwierdził Marek, wieloletni student fizyki

Sprawa szybko wymknęła się spod kontroli i rozprzestrzeniła się na całym kampusie.

Historycy zastanawiali się długo, czy ich dziedzina obejmuje zdarzenia z przyszłości. Po wspólnej naradzie oświadczyli, że najbezpieczniej do tematu będzie wrócić, gdy utrwalone na kasecie zdarzenia przejdą do przeszłości.

Filozofowie rozważają sens treści zawartej w nagraniu. Czy może być ona metaforą egzystencjalnego niepokoju na który cierpi większość studentów, zwłaszcza w trakcie sesji?

Studenci filologii polskiej po odsłuchaniu nagrania dostali drgawek i ślinotoku. Pospiesznie zawieziono ich na Gdański GUMed.

Na wydziale biologii podjęto próbę identyfikacji.

- Na nagraniu wyraźnie słychać odgłosy dwóch osobników Homo Sapiens, co do reszty odgłosów, to nie jesteśmy pewni. Może tropy albo fragment sierści pozwoliłyby na identyfikację. Gdyby ktoś znalazł coś takiego w swojej zapiekance, to bardzo chętnie się temu przyjrzymy – mówi Ania, studentka biologii

Chemicy przeanalizowali ślady pozostawione na kasecie. Ekspertyza wykazała, że czerwona ciecz, jaką oblepiona była kaseta, to ketchup.

Prawnicy wspólnie orzekli, że prawo polskie nie definiuje postępowania z obiektami pochodzącymi z przyszłości, jednak w tej sprawie można próbować powołać się na konwencje międzynarodowe.

Tajemnicza kaseta szczęśliwie trafiła w ręce dziennikarzy radia MORS. Po wielogodzinnej naradzie, dyrekcja redakcji powzięła decyzje o wyemitowaniu nagrania, z zastrzeżeniem, że jest to materiał „dla ludzi o mocnych nerwach”.

Pierwsza emisja odbędzie się w środę 22, lutego o godzinie 23.00.

piątek, 24 lutego 2017 roku, 12:20